Koç Burcunda Yeni Ay: Yeniden Başla

28 Mart’ta Koç burcunda Yeni Ay var. Yeni Ay Venüs’le kavuşumda ve Venüs 4 Mart’tan beri geri gidiyor. Venüs bir süredir ilişkiler, sevmek, sevilmek, finansal konular, para, bolluk ve bereket ile ilgili konuları önümüze getiriyor. Bu konularla ilgili bazı ayarlamalar, düşünce biçimimizde ve davranışlarımızda bazı düzeltmeler yapmamız gerekiyor. Bu konular üzerinde düşünebilir ve yaşadığımız sorunlara kendi katkımızı, neyi yanlış yaptığımızı fark edebiliriz. Venüs’ün geri hareketi 15 Nisan’a dek devam edecek. Yeni Ay’ın Venüs’le kavuşumu farkındalığımızı artırabilir ve bizi yeni adımlar atmak üzere cesaretlendirebilir. Eski tanıdıklar, ilişkiler vasıtasıyla gelen fırsatlar, yeni başlangıçlar ya da devam eden işler, projelerle ilgili yeni durumlar ortaya çıkabilir. Bu dönemde eski sevgililer ve aşklar da gündeme gelebilir.

Merkür de Uranüs’le kavuşumda olduğundan önemli farkındalıklar yaşayabiliriz, ani fikirler, farklı çözümler aklımıza gelebilir. Sürpriz karşılaşmalar ya da tepkiler olabilir.

Venüs geri hareketine devam ederken 3 Nisan’da Balık burcuna giriyor. 6-24 Nisan arasında ise Satürn ile kare açıda olacak. 11-21 Nisan arasında Kiron’la kavuşumda. Bu açılar oldukça kırılgan, hassas bir dönemde olduğumuzu gösteriyor. İlişkiler, inançlar, görüşler açısından zor bir zaman. 11 Nisan’da Terazi burcunda gerçekleşecek olan sürprizli dolunay da ilişkilere vurgu yapıyor. Kısacası Nisan’ın ilk 3 haftasında özellikle ikili ilişkilerle ilgili kritik bir dönem var.

Merkür 1 Nisan’da Boğa burcuna giriyor. 10 Nisan-3 Mayıs arasında geri gidiyor. Merkür’ün geri hareketinden en çok etkilenecek olanlar doğum haritalarında Boğa burcunun ilk 5 derecesi ya da Koç burcunun son 5 derecesinde gezegenleri veya önemli noktaları olanlar. Merkür’ün geri hareketi iletişim, ulaşım ya da teknoloji ile ilgili konularda aksaklıkları gösterebilir. Geçmişten gelen bazı konular tekrar gündeme gelebilir.

error: Content is protected !!