Başak Burcunda Dolunay: Düzen Zamanı

12 Mart’ta Başak burcunda Dolunay var. Dolunay Merkür ve Kiron ile karşıt, Satürn ile kare, Pluto ile üçgen açıda. Mars 10 Mart’ta Boğa burcuna girdi, Venüs ise 4 Mart’tan beri Koç’ta geri gidiyor. Terazi’deki Jüpiter, Oğlak’taki Pluto ve Koç’taki Uranüs öncü T-kareyi oluşturuyor.

Kuzey ay düğümü de Başak burcunda ve Mars Boğa’da hem Satürn ile hem de Kuzey ay düğümü ile üçgen açı yapıyor. Dolunay da Oğlak’taki Pluto ile üçgen açıda. Gökyüzünde toprak elementindeki bu yerleşimler elle tutulur, somut sonuçlar üretmeye ve çözüm odaklı olmaya, sorunlara pratik çözümler bulmaya ve güvenlikle ilgili endişelere işaret ediyor. Bu dönemde maddi konular ve somut sonuçlar bizim için önemli olabilir. Maddi güvence için harekete geçmek ya da hedefler için para harcamak söz konusu.

Diğer yandan halen Balık burcundaki gezegen yoğunluğu devam ediyor. Güney ay düğümü, Neptün, Güneş, Kiron ve Merkür Balık burcunda. Hayaller ve idealler ön planda, duyarlılığımız yüksek,  başkalarına yardım etmek isteyebilir, özverili davranabilir ya da kendimizi çaresiz hissedebiliriz.

Dolunay pratik ve gerçekçi olmanın, üretkenliğin, çalışmanın, düzenin önemine işaret ediyor. Bu dönemde fazlasıyla hassas olabilir, işleri yoluna koymaya çalışırken engellerle ve gecikmelerle karşılaşabiliriz. Yine de dayanıklı ve mücadeleci olacağız.

Gökyüzündeki öncü T-kare ani farkındalıklara, yeni fikirlere, fırsatlara, risk alma eğilimine ve sabırsızlığa da işaret ediyor.

4 Mart’tan beri geri giden Venüs 15 Nisan’a dek geri hareketine devam edecek. Venüs geri giderken gerçekten ne istediğimizi, neye değer verdiğimizi, hayatımızda neyin öncelikli olduğunu düşünmekte fayda var. Bu dönemde eski tanıdıklar, sevgililer, arkadaşlarla karşılaşabilir, bir araya gelebiliriz. Ödenmemiş alacakların tahsil edilmesi mümkün olabilir.

error: Content is protected !!