Venüs Geri Gidiyor

2017 yılında dikkat çeken önemli bir görünüm Venüs’ün geri hareketi. Venüs 4 Mart-15 Nisan arasında geri gidiyor. Venüs 4 Mart-3 Nisan arasında Koç, 3 Nisan-28 Nisan arasında Balık, 28 Nisan-6 Haziran 2017 arasında Koç burcunda olacak.

Venüs Nisan ayında Satürn’le ters açıda olacak. Merkür de 10 Nisan- 3 Mayıs arasında geri gidiyor. Yani, Mart ve Nisan ayları kritik. Özellikle Nisan ayında engeller, gecikmeler, aksaklıklar, ilişkiler ve para ile ilgili sorunlar, inançlarla ilgili zorlanmalarla karşılaşabiliriz.

Venüs geri giderken gerçekten ne istediğimizi, neye değer verdiğimizi, hayatımızda neyin öncelikli olduğunu düşünmekte fayda var. Bu dönemde eski tanıdıklar, sevgililer, arkadaşlarla karşılaşabilir, bir araya gelebiliriz. Ödenmemiş alacakların tahsil edilmesi mümkün olabilir.

Yükselen burcunuza göre Venüs’ün etkisi:

Yükselen Koç

Venüs Koç burcunda iken (Mart ve Mayıs) çekiciliğiniz artacak, dış görünüşünüz için para harcayabilir, uzlaşmacı ve hoş tavırlarla çevrenizi etkileyebilirsiniz. 4 Mart-15 Nisan arasında dış görünüşünüzle ilgili önemli değişiklikler yapmayın. Bu dönemde dış görünüşünüzü iyileştirmek ve tavırlarınızı yumuşatmak için neler yapabileceğinizi düşünün. Fakat Venüs düzelene kadar harekete geçmeyin!

Nisan ayında, ne istediğinize karar vermekte ve ilişkide bulunduğunuz insanları anlamakta zorlanabilir, sosyal ilişkilerden uzaklaşmak ve kendi başınıza kalmak isteyebilirsiniz. Yasal meseleler gündeme gelebilir.

Yükselen Boğa

Venüs Koç burcunda iken (Mart ve Mayıs) tek başınıza vakit geçirmekten daha çok keyif alacaksınız; ruhsal konularla ilgilenebilir, gönüllü faaliyetlerde yer almaktan ve başkalarına yardım etmekten mutlu olabilirsiniz. Mart ayında, ne istediğinize karar vermekte ve ilişkide bulunduğunuz insanları anlamakta zorlanabilir, sosyal ilişkilerden uzaklaşmak ve kendi başınıza kalmak isteyebilirsiniz.

Nisan ayında, arkadaşlarınızla ilişkilerinize özen gösterin ve geleceğe dair hedeflerinizi yeniden düşünün. Uzun süredir görmediğiniz arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Finansal konular ya da borç-alacak meseleleri arkadaşlar ya da gruplarla ilişkileri olumsuz etkileyebilir.

Yükselen İkizler

Venüs Koç burcunda iken (Mart ve Mayıs) sosyal hayatınız canlanıyor, arkadaşlarınızla iyi vakit geçirecek, yeni insanlarla tanışacak ya da gruplara katılacaksınız. Mart ayında, arkadaşlarınızla ilişkilerinize özen gösterin ve geleceğe dair hedeflerinizi yeniden düşünün. Uzun süredir görmediğiniz arkadaşlarınızla bir araya gelebilir, varsa kırgınlıkları düzeltebilirsiniz.

Nisan ayında, diğer insanların sizi nasıl gördüğüne, itibarınıza özen gösterin ve kariyer amaçlarınızı yeniden düşünün. İlişkilerle ilgili sorunlar işinizi, kariyerinizi etkileyebilir.

Yükselen Yengeç

Venüs Koç burcunda iken (Mart ve Mayıs) iş hayatında dikkat çekecek, üstlerinizle iyi ilişkiler kuracak ve onlardan fayda göreceksiniz. Mart ayında, diğer insanların sizi nasıl gördüğüne, itibarınıza özen gösterin ve kariyer amaçlarınızı yeniden düşünün.

Nisan ayında, yurtdışı seyahatlerinde daha önce gittiğiniz yerleri tercih edin. Vizyonunuzu, yapmak istediklerinizi ve ideallerinizi yeniden düşünün. İş yoğunluğu nedeniyle ilginizi çeken, öğrenmek istediğiniz konulara vakit ayıramayabilirsiniz. İş arkadaşları veya sizin için çalışan kişilerle ilgili problemler ya da sağlık sorunları gündeme gelebilir.

Yükselen Aslan

Venüs Koç burcunda iken (Mart ve Mayıs) yurtdışı seyahatlerde keyifli vakit geçirecek, eğitim/yayıncılıkla ilgili konularda başarılı olacak, yabancılardan fayda görecek ve yeni şeyler öğrenmekten mutlu olacaksınız. Mart ayında, yurtdışı seyahatlerinde daha önce gittiğiniz yerleri tercih edin. Vizyonunuzu, yapmak istediklerinizi ve ideallerinizi yeniden düşünün.

Nisan ayında, ortak finansal konulara ve yatırımlara dikkat edin, yakın ilişkilere özen gösterin, partnerinizin değer verdiği şeyleri anlamaya çalışın. Çocuklarla ilgili masraflar ya da eğlenceye/tatile harcadığınız para bütçenizi etkileyebilir. Yatırımlar ya da ortak finansal konularla ilgili problemler çıkabilir. Bu dönemde finansal riske girmeyin.

Yükselen Başak

Venüs Koç burcunda iken (Mart ve Mayıs) borç-alacak, krediler, yatırımlar, eşinizin geliri ya da mirasla ilgili olumlu gelişmeler olabilir, yakınlarınızdan maddi-manevi destek göreceksiniz. Mart ayında ortak finansal konulara ve yatırımlara dikkat edin, yakın ilişkilere özen gösterin, partnerinizin değer verdiği şeyleri anlamaya çalışın.

Nisan ayında, ikili ilişkilerden ve partnerinizden ne beklediğinizi yeniden düşünün. Yasal konularla uğraşmanız gerekebilir. Eski bir ilişki ya da ortaklık tekrar gündeme gelebilir. İkili ilişkilerle ilgili sorunlar huzurunuzu kaçırabilir. Ya da ailenizle/evinizle ilgili konular partnerinizle aranıza girebilir.

Yükselen Terazi

Venüs Koç burcunda iken (Mart ve Mayıs) partnerinizden, yakın dostlarınızdan ve iş ortaklarınızdan destek görebilir, yeni bir ilişkiye başlayabilir, beraberliğinizde mutlu olabilir, partnerinizle keyifli vakit geçirebilirsiniz. Mart ayında ikili ilişkilerden ve partnerinizden ne beklediğinizi yeniden düşünün. Yasal konularla uğraşmanız da gerekebilir. Eski bir ilişki ya da ortaklık tekrar gündeme gelebilir.

Nisan ayında, iş ilişkilerinize ve sağlığınıza özen gösterin ve yediklerinize dikkat edin. Çalışma arkadaşlarınızla iletişim zor olabilir, zihinsel yorgunluk sağlığınızı etkileyebilir.

Yükselen Akrep

Venüs Koç burcunda iken (Mart ve Mayıs) iş ortamında mutlu olacak, iş arkadaşlarınız ve sizin için çalışanlarla iyi anlaşacak, onlardan destek göreceksiniz. Evcil bir hayvanın bakımını üstlenebilirsiniz. Mart ayında iş ilişkilerinize ve sağlığınıza özen gösterin ve yediklerinize dikkat edin.

Nisan ayında, sevgilinizle ya da çocuklarınızla ilişkilerinize özen gösterin ve zevk aldığınız, yapmaktan hoşlandığınız şeyleri yeniden düşünün. Eski bir aşk tekrar gündeme gelebilir. Çocuklarla ilgili masraflar ya da eğlenceye/tatile harcadığınız para bütçenizi etkileyebilir. Yatırımlarla ilgili sorunlar olabilir. Finansal riske girmeyin.

Yükselen Yay

Venüs Koç burcunda iken (Mart ve Mayıs) çocuklarınızla ya da sevgilinizle yakınlaşabilir, yaratıcılığınızı ortaya çıkarabilir, hayattan tat alabilirsiniz. Mart ayında sevgilinizle ya da çocuklarınızla ilişkilerinize özen gösterin ve zevk aldığınız, yapmaktan hoşlandığınız şeyleri yeniden düşünün. Eski bir aşk tekrar gündeme gelebilir.

Nisan ayında, ailenizle, anne-babanızla ilgilenin, iç dünyanıza ve duygularınıza dikkat edin. Aile içi problemler ya da evinizle ilgili sorunlar çıkabilir.

Yükselen Oğlak

Venüs Koç burcunda iken (Mart ve Mayıs) evinizde ailenizle ya da arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebilir, yeni eşyalar alabilir ve evinizi güzelleştirebilirsiniz. Mart ayında ailenizle, anne-babanızla ilgilenin, iç dünyanıza ve duygularınıza dikkat edin.

Nisan ayında, yakın çevreyle ilişkilerinize özen gösterin, iletişim ve düşünce biçiminize dikkat edin. Kardeşler/akrabalar ya da komşularla ilgili sorunlar gündeme gelebilir, iletişim kurmak zor olabilir.

Yükselen Kova

Venüs Koç burcunda iken (Mart ve Mayıs) yakın çevre/kardeş/komşularınızla iyi geçinecek; okumak, yazmak ve gezmekten keyif alacaksınız. Mart ayında yakın çevreyle ilişkilerinize özen gösterin, iletişim ve düşünce biçiminize dikkat edin.

Nisan ayında, maddi durumunuza/harcamalarınıza dikkat edin, para ile ilgili düşünce ve alışkanlıkları gözden geçirin. Sosyal hayatınız için yaptığınız harcamalar bütçenizi zorlayabilir. Arkadaşlarla aranızda maddi konular sorun olabilir. Arkadaşlarınıza borç verir/alırken dikkatli olun.

Yükselen Balık

Venüs Koç burcunda iken (Mart ve Mayıs) geliriniz artabilir, zevkleriniz ya da beğendiğiniz şeyler için para harcayabilirsiniz. Mart ayında maddi durumunuza/harcamalarınıza dikkat edin, para ile ilgili düşünce ve alışkanlıkları gözden geçirin.

Nisan ayında, dış görünüşünüzü iyileştirmek ve tavırlarınızı yumuşatmak için neler yapabileceğinizi düşünün. Fakat Venüs düzelene kadar harekete geçmeyin. Bu dönemde sağlık problemleri gündeme gelebilir. İş hayatınızdaki sorumluluklar ve yoğun çalışma temposu sağlığınızı etkileyebilir. Kendinize özen gösterin.

error: Content is protected !!