Yengeç Burcunda Dolunay: Duygusal Tepkiler

12 Ocak’ta saat 14:30 civarında Yengeç burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Dolunay Jüpiter ve Uranüs ile kare Pluto ile ise karşıt açıda olacak. Mars ve Kiron ile üçgen açıda, Satürn ile 150 derece.

Ay Yengeç burcunun yönetici gezegeni olduğundan bu burçta çok güçlüdür, hassasiyet, duygusallık, şefkat, merhameti gösterir. Ay’ı Yengeç burcunda olan kişiler Güneş burcu Yengeç olanlardan çok daha duygusal ve hassastır. Empati yetenekleri yüksek olduğundan güçlü ilişkiler kurabilirler; sevdiklerini koruyan, kollayan hatta onlara bağımlı olan kişiler olabilirler.

Dolunay fazı duyguları, bilinçaltını, kararları, sonuçları öne çıkarttığından Yengeç burcunda Dolunay oldukça duygusal ve hassas olabileceğimiz, duygusal tepkiler verebileceğimiz, duygusal kararlar alabileceğimiz bir dönemde olduğumuzu gösteriyor. Güvende hissetme ihtiyacımızın çok güçlü olduğu bu dönemde karşımızda otorite figürleri, kurallar, sorumluluklar ya da gücü elinde bulunduran kişiler duruyor, Pluto Ay ile karşıt, Güneş ile kavuşumda ve Oğlak burcunda yer alıyor.

Uranüs ani tepkiler verebileceğimizi ya da beklenmedik olaylarla karşılaşabileceğimizi gösteriyor, Jüpiter duygularımızı daha da abartılı hissetmemize ya da abartılı tepkiler vermemize neden olabilir. Gökyüzündeki büyük kare güven ihtiyacı ve sorumluluklar ya da kısıtlamalarla çatışan bir özgürlük ve genişleme, büyüme ya da risk alma isteğine işaret ediyor.

Dolunay haritasında Venüs de Neptünle kavuşumda olduğundan hassasiyeti, merhameti öne çıkarıyor. Çevremizde olan bitenden fazlasıyla etkilenebilir, yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmek için elimizden geleni yapabiliriz. Umutsuzluk, çaresizlik gibi duyguların da içine düşebileceğimiz günlerdeyiz. Unutmayalım her şey geçer, bazen sadece devam etmek gerekir, elimizden geldiğince moralimizi bozmadan ne yapıyorsak, hayatımızda ne varsa ona devam etmek…

Öncü burçlardaki büyük kare hızlı gelişen olaylara da işaret edebilir. Sürpriz sonuçlar, beklenmedik gelişmeler ortaya çıkabilir.

error: Content is protected !!