2017’de Neler Olacak?

2017 yılında astrolojik olarak olumlu görünümler ağırlıkta. 2017’de Uranüs Koç, Satürn ise Yay burcunda ilerliyor ve birbiri ile olumlu açı yapıyor. (Satürn 2015’ten beri Yay, Uranüs 2010’dan beri Koç burcunda.)

Satürn Yay burcunda ilerlerken inançlarımız, görüşlerimiz  test ediliyor, etik değerler yerlerde sürünüyor, kutuplaşmalar had safhada çünkü herkesin doğrusu en doğru. Yay burcu en iyi ben bilirim, benim dediğim doğru, ben haklıyım diyen bir burç. 2015’ten beri bu sürecin içindeyiz ancak 2016  astrolojik görünümler açısından daha zor bir yıldı. 2017’de ise Satürn Uranüs olumlu açısı mevcut düzenimizi bozmadan hayatımıza yenilik ve heyecan katabileceğimizi , istediğimiz değişimleri gerçekleştirmek üzere adım atabileceğimizi gösteriyor. Özellikle Mayıs ve Kasım ayları olumlu olabilir.

2017 yılında Jüpiter ilk 9 ay Terazi burcunda, daha sonra ise Akrep burcunda olacak. Bu yıl özellikle Terazi, Kova ve İkizler burçları için iyi bir yıl. Fakat 10-20 Haziran arasında doğan İkizler burçları için ilişkilerle ilgili zorluklar da söz konusu.

Jüpiter bu yıl Terazi’de ilerlerken Uranüs ve Pluto ile ters açıda olacak. Riskleri doğru değerlendirmek gerek. Fazla risk alma eğilimindeyiz. Sorumlulukların baskısı ile sevdiklerimizle vakit geçirme isteği arasında kalabiliriz. Ya da tek başına olma isteği ile başkalarıyla ilişki kurma ihtiyacı arasında gidip gelebiliriz. Ani fırsatlar ve sürpriz gelişmeler var.

2017 yılında Ay düğümleri Aslan-Kova eksenine geçiyor ve Uranüs ile olumlu açı yapıyor. Mayıs ayına dek düğümler Başak-Balık ekseninde, 9 Mayıs’tan sonra ise Aslan-Kova burçlarında olacak. Yaratıcılık, sahne sanatları, aşk, eğlence açısından güzel gelişmeler söz konusu. Özellikle 11 Şubat Ay Tutulması ve 21 Ağustos Güneş Tutulması olumlu görünüyor.

2017 yılında dikkat çeken bir diğer önemli görünüm ise Venüs’ün geri hareketi. Venüs 4 Mart-15 Nisan arasında Koç ve Balık burçlarında geri gidiyor. 26 Şubat’ta Balık burcunda Güneş Tutulması var. Ayrıca Venüs Nisan ayında Satürn’le ters açıda olacak. Merkür de 10 Nisan- 3 Mayıs arasında geri gidiyor. Yani, Mart ve Nisan ayları kritik. Mart ayında önemli gelişmeler, fedakarlıklar, karışıklık, belirsizlik ve hassasiyet var.  Nisan ayında bir takım engeller, gecikmeler, aksaklıklar, ilişkiler ve para ile ilgili sorunlar, inançlarla ilgili zorlanmalar söz konusu olabilir.

2017’de Ağustos ayı da dikkat çekiyor. Gökyüzünde bu ay Aslan burcu vurgulanıyor. Yıldız haritanızda Aslan burcu hangi eve düşüyor ise o alanda oldukça yoğun, aktif olabilirsiniz. 23 Temmuz’da Aslan burcunda yeni ay, 21 Ağustos’ta ise yine Aslan’da Güneş Tutulması gerçekleşecek. Üstelik Mars da 20 Temmuz – 5 Eylül arasında Aslan burcunda olacak. Yani, Temmuz’un son haftası ve Ağustos eğlenceli, hareketli geçecek. Yeni gelişmeler, başlangıçlar ve girişimler var.

error: Content is protected !!