Balık Burcunda Ay Tutulması: Hayat Bazen…

woman16 Eylül’de saat 22:04’te Balık burcunda Ay Tutulması var. Bu tutulma yılın en hassas zamanını gösteriyor. Balık burcunda Ay, Kironla kavuşumda, Güneş ile karşıt, Mars ile kare açı içerisinde. Yani duygusallık, kırılganlık, alınganlık ve tepkisellik had safhada. Bu tutulmadan etkilenen kişiler (Başak-Balık burçlarının 24 derecesi civarı) için kalp kırıklığı kaçınılmaz gibi. Fedakarlık gerektiren durumlar, üzüldüğümüz, harekete geçip bir şeyler yapmak istediğimiz olaylar söz konusu. Alınıp kırılabilir, güçlü tepkiler verebiliriz. Satürn-Neptün karesi de halen devam ettiğinden yaşadıklarımız idealler, hayaller ya da inançlarla ilgili olabilir. Bir şeylerin artık eskisi gibi olamayacağını kabul etmemiz gerek.

Ay Tutulması’nın açıları ile Merkür’ün halen geri gidiyor olması hem kafamızın hem de duygularımızın karışık olduğunu gösteriyor. Bu dönemde yavaşlamak, sorgulamak, olan-biteni değerlendirmek, güvendiğimiz kişilerden fikir almak ve harekete geçmeden önce düşüncelerimizin netleşmesini beklemek daha iyi.

Venüs 30 Ağustos’ta Terazi burcuna girdi ve 23 Eylül’e dek Terazi burcunda olacak. Jüpiter ise 9 Eylül’de Terazi burcuna girdi ve önümüzdeki 1 yıl Terazi’de.  Yani bu aralar (23 Eylül’e kadar) iki iyicil de Terazi burcunda yer alıyor. İlişkiler, sanat, güzellikle ilgili konular olumlu etkileniyor. Sanatla ilgilenebilir, çevremizi güzelleştirebiliriz. Ay Tutulması ve geri giden Merkür’ün gösterdiği üzere işler biraz karışık ancak Jüpiter ve Venüs’ün Terazi’de olması işbirliği, nezaket ve diplomasi ile işleri yoluna koyabileceğimizi gösteriyor. Yeni başlayan ilişkiler ve birliktelikler de şanslı görülüyor. Uyumlu bir birliktelik oluşturmak için güzel bir dönemdeyiz.

Başak-Balık burçlarının 24 derecesi civarında Güneş, Ay ya da kişisel gezegenleri olan kişiler bu tutulmadan etkileniyor. Bu tutulmadan etkilendiyseniz eğer,

  • Olanları sindirmek için kendinize zaman tanıyın.
  • Duygularınızı ifade edin, güvendiğiniz biriyle konuşun ya da yazın.
  • Bir karar vermeden önce biraz bekleyin.
  • Unutmayın, her şey geçici.
error: Content is protected !!