Jüpiter Terazi Burcunda

geceJüpiter, 9 Eylül 2016 – 10 Ekim 2017 tarihleri arasında Terazi burcunda.

Şans, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter astrolojide büyük iyicil olarak bilinir. (Küçük iyicil ise Venüs’tür. Satürn büyük kötücül, Mars ise küçük kötücül olarak geçer.) 11 Ağustos 2015’ten beri Başak’ta olan Jüpiter, 9 Eylül 2016’da Terazi burcuna geçiyor ve 10 Ekim 2017’ye dek bu burçta olacak.

Kişisel gezegenler (Merkür, Venüs, Mars) ve kuşak gezegenleri (Uranüs, Neptün, Pluto) arasında yer alan Jüpiter ve Satürn, sosyal gezegenler olarak geçer ve doğum haritasındaki yerleşimleri kişinin toplumda kendine nasıl bir yer edindiğini gösterir. Jüpiter ve Satürn ne çok yavaş ne de çok hızlı hareket eder. Jüpiter bir burcu yaklaşık 1 yılda, Satürn ise bir burcu yaklaşık 2,5 yılda geçer. (Ay bir burcu 2,5 günde, Pluto ise ort. 21 yılda geçer.) Dolayısıyla Jüpiter ve Satürn transitleri önümüzdeki 1-2 yılı değerlendirmek açısından önemlidir. Jüpiter hayatımıza büyüme, genişleme, iyimserlik, kendine güven, fırsatlar getirirken; Satürn kısıtlar, yolumuza engeller çıkarır, gerçeklerle yüzleşmemizi ister ve kendinden kuşku getirir.

Önümüzdeki 1 yıl boyunca Jüpiter’in yıldız haritamızda geçtiği evle ilgili alanlarda daha şanslı ve fırsatlara açık olacağız. Bu konularla ilgili olumlu gelişmelerle karşılaşabilir, daha kolay destek bulabilir, büyüme ve genişleme yaşayabiliriz. Jüpiter eğitim, seyahat, hukuk, şifa, yabancı ülkeler ve yurtdışı ile ilgili olduğundan bu konular da gündeme gelebilir. Jüpiter yıldız haritanızda hangi evden geçiyor? Aşağıdaki listeden kontrol edebilirsiniz.

 • Yükselen Koç: ikili ilişkiler, evlilik, ortaklık, iş ortağınız ya da partnerinizle ilgili konular
 • Yükselen Boğa: iş yeri, çalışma ortamı, iş arkadaşları ve altınızda çalışanlar, hizmetkarlar, sağlık, evcil hayvanlar
 • Yükselen İkizler: aşk ilişkileri ve çocuklarla ilgili konular, yaratıcı çalışmalar, hobiler, keyifler, kendinizi ortaya koyduğunuz ve ifade ettiğiniz alanlar
 • Yükselen Yengeç: ev, aile, iç dünya, duygular, anne-baba, hayatınızda yeni bir temel oluşturmaya çalıştığınız alanlar
 • Yükselen Aslan: kardeşler, komşular, yakın akrabalar, yakın çevre, iletişim, eğitim, zihinsel çalışmalar
 • Yükselen Başak: varlıklar, harcamalar, para ile ilgili konular, alacaklar, gelir-gider
 • Yükselen Terazi: sağlık, fiziksel enerji, kişisel konular, başlangıçlar, sorumluluklar, moral
 • Yükselen Akrep: bilinçaltı, sırlar, gizli konular, kontrolünüzde olmayan olaylar, bitişler
 • Yükselen Yay: arkadaşlar, grup/dernek/organizasyonlar, ekip çalışmaları, gelecek planları
 • Yükselen Oğlak: iş hayatı, kariyer, üstlerle ilişkiler, sosyal statü, göz önünde olduğunuz alanlar
 • Yükselen Kova: hukuki meseleler, eğitim, yurtdışı seyahat, eşinizin ailesi, inançlar
 • Yükselen Balık: ortak finansal konular, borç, kredi, vergi, sigorta, miras, ortak/paylaşılan varlıklar, hisse ve yatırımlar, eşinizin geliri

Gölge yönüyle kilo alma, abartma, savurganlık, kibir, aşırı iyimserlik, boyundan büyük işlere kalkışma ve olayları yanlış değerlendirme Jüpiter transitinin olası olumsuz görünümleri. Jüpiter varsa bu yönde eğilimleri güçlendirebilir.

Jüpiter geçtiğimiz yıl zararlı durumda olduğu Başak burcundaydı ve yıl boyunca Satürn ve Neptün ile ters açılar yaptı. Bu nedenle geçtiğimiz yıl Jüpiter’in olumlu etkisini sınırlı olarak gözlemleyebildik.

Önümüzdeki 1 yıl ise Jüpiter Terazi burcunda olacak ve Yay burcundaki Satürn ile olumlu açı yapacak. Çaba gösterdiğimiz alanlarda destek bulabilir ve daha kolay ilerleme kaydedebiliriz. Jüpiter önümüzdeki yıl Koç burcundaki Uranüs ile karsıt açı yapacak. Bu açı hızlı, ani, sürpriz gelişmeleri, beklenmedik şansları, ani büyüme ve genişlemeyi gösteriyor. Risk almayı, inanç ve görüşlerle ilgili olarak savrulmayı da gösterebilir.

Jüpiter’in Terazi burcunda olduğu önümüzdeki 1 yılda ortaklıklar, evlilikler, işbirlikleri, ilişkiler olumlu etkileniyor. Bu yıl diplomatik davranmak kazandıracak. Adil olmak, kendimizi karşımızdakinin yerine koymak, nezaket, tek başına değil de başkalarıyla birlikte bir şeyler yapmak şans getirecek. Güzellik, sanat ve estetikle ilgili olumlu gelişmeler olacak.

Kimler daha çok etkilenecek?

Bu etkiden en çok nasibini alanlar tabii ki Terazi burçları, yükseleni Terazi olanlar ya da Terazi burcunda çok sayıda gezegeni bulunanlar. İkizler ve Kova burçları da olumlu etkileniyor.

Jüpiter Terazi burcunda iken doğanlar ise, Jüpiter dönüşü yaşıyorlar ve önümüzdeki yıl çeşitli fırsatlar ve olumlu gelişmelerle karşılaşacaklar.

Eğer aşağıdaki tarihler arasında doğduysanız, yıldız haritanızda Jüpiter Terazi burcunda yer alıyor.

 • 25 Eylül 2004 – 26 Ekim 2005
 • 10 Ekim 1992 – 10 Kasım 1993
 • 27 Ekim 1980 – 27 Kasım 1981
 • 16 Kasım – 31 Mart 1968, 15 Temmuz – 16 Aralık 1969, 30 Nisan – 15 Ağustos 1970
 • 13 Aralık 1956 – 19 Şubat 1957, 7 Ağustos 1957 – 13 Ocak 1958, 20 Mart – 7 Eylül 1958
 • 25 Ağustos 1945 – 25 Eylül 1946

Jüpiter’in bir burcu geçmesi yaklaşık 1 yıl sürüyor, dolayısıyla 12 yılda bir aynı burcu ziyaret ediyor. Geçmişte Jüpiter’in Terazi burcunda olduğu tarihlerde (yukarıda yer alıyor) yaşadıklarınızı gözden geçirin, nasıl bir yıl geçirmiştiniz, nelerle karşılaşmıştınız, önümüzdeki yıla dair bir fikir oluşturabilirsiniz.

error: Content is protected !!