Kova Burcunda Ay Tutulması: Değişime Açık Ol

yaz (2)Tutulma mevsimi başladı. İlk tutulma 18 Ağustos’ta, 2. tutulma 1 Eylül’de, 3. tutulma ise 16 Eylül’de olacak. Astrolojiyi takip edenler bilirler, yılda 4-6 tutulma olur, 6 ayda bir (her biri 2 hafta arayla) 2 ya da 3 tutulma gerçekleşir. Bundan önceki tutulma serisi Mart ayında olmuştu. 9 Mart’ta Balık burcunda 23 Mart’ta ise Terazi burcunda birer tutulma oldu. Tutulmalar değişimin hızlandığı, gerçeklerin açığa çıktığı, önemli gelişmelerin olduğu, hayatımızda yön değişimlerinin gerçekleştiği zamanlardır. Her astrolojik görünümde olduğu gibi tutulma zamanları da herkesin farklı alanlarda  ve farklı derecelerde etkilendiği zamanlardır. Tutulmaların önemli dönüm noktalarını işaret etmesi için yıldız haritanızda kişisel gezegenlere, belli noktalara denk gelmesi gerekir.

Güneş tutulmaları yeni ay, Ay tutulmaları ise dolunay zamanı olur. Tutulmalar bir süre (1,5-2 yıl kadar) aynı burç ekseninde, Başak-Balık ya da Koç-Terazi gibi, gerçekleşir. Bu süreçte yıldız haritanızda bu burçların yer aldığı evlerle ilgili konularda değişim; tutulmanın kuzey düğüme yakın olduğu evle ilgili konularda toparlanma, gelişme, büyüme; tutulmanın güney düğüm civarında olduğu evle ilgili konularda ise kayıp, dağılma, çözülme yaşanır. Bu gelişmelerin büyüklüğü ise doğum anına göre çıkarılan yıldız haritanıza bağlıdır. Yıldız haritanızda bu evlerde çok sayıda gezegen varsa hayatınızda önemli bir dönem olur, hiç gezegen yoksa somut olay bazında göreceğiniz gelişmeler sınırlı olacaktır.

Tutulmalar bir süredir Başak-Balık ekseninde gerçekleşiyor. 18 Ağustos’ta ise Kova burcundaki tutulma ile birlikte tutulma ekseni Aslan-Kova burçlarına kayıyor. 1 Eylül’deki tutulma Başak, 16 Eylül’deki tutulma ise Balık burcunda. 2017-18 yıllarında tutulmalar ağırlıklı olarak Aslan-Kova burçlarında olacak. Yani önümüzdeki yıllarda yükselen Boğa, Aslan, Akrep, Kova ile Aslan- Kova ekseninde çok sayıda gezegeni, Güneş ya da Ay’ı olanlar tutulmalardan en çok etkilenecek kişiler.

Bu tutulma ne anlama geliyor?

18 Ağustos’ta saat 12:25’te Kova burcunda Ay Tutulması gerçekleşiyor. Tutulma Uranüs ile olumlu açıda olacak.

Uranüs Kova burcunun modern yöneticisi. Kova burcu teknolojiyi, yeniliği, değişimi, astrolojiyi, insan haklarını, demokrasiyi, bilimi, idealizmi, insancıllığı, bağımsızlığı, bireyselliği, özgürlüğü, sıradışı olmayı ve toplumun ilerisinde olmayı ifade ediyor. Dolayısıyla bu tutulma bireyselliğimize ve özgürlüğümüze sahip çıkmak, teknoloji, astroloji gibi konularla ilgilenmek, ideallerimizi paylaşan kişilerle, dostlarla arkadaşlarla bir araya gelmek, yeniliğe ve değişime açık olmak için hepimizi olumlu etkiliyor.

error: Content is protected !!