Yay Burcunda Dolunay: Yakıcı Duygular

ay (2)22 Mayıs’ta gece saat 00:13’te Yay burcunda Dolunay var. Dolunay Mars ile partil kavuşumda ( 1 derece Yay’da), Venüs ile karşıt açıda.

Geri giden Mars ile birleşen Dolunay, güçlü duygusal tepkilere ve yakıcı duygulara işaret ediyor. Dolunay’ın Yay burcunda olması bir şeyleri abartmaya, büyütmeye meyilli olduğumuzu gösteriyor. İnandığımız şeyleri, görüşlerimizi, düşüncelerimizi güçlü ve belki de kavgacı bir şekilde savunabiliriz. Kazalara, sakarlıklara, hastalıklara açık olabiliriz. Bizim gibi düşünmeyen kişilerle aramızda tartışmalar, kavgalar olabilir. Görüşlerimizi kıyasıya savunma eğilimindeyiz. Bu etki altında ani kararlar alabiliriz. Merkür halen geri gidiyor olduğundan yanlış anlama ve anlaşılmalar olabilir.

28 Nisan’dan beri Boğa burcunda geri hareket eden Merkür 22 Mayıs’ta saat 16:20’de düzeliyor. Düşüncelerimiz netleşiyor ve geçmişten gelen konular geride kalıyor. Finansal konularla ilgili aksaklıklar düzeliyor. Özellikle 23-24 Mayıs günlerinde Merkür Jüpiterle olumlu açıda olacak, bu günleri zihinsel faaliyetler, önemli görüşmeler, finansal konularla ilgili çalışmalar için değerlendirebiliriz. Ancak Mars halen geri gidiyor, harekete geçmekle ilgili tereddüt edebiliriz, işler istediğimiz hızda ilerlemeyebilir.

Dolunay haritasında Venüs ve Mars karşıtlığı ikili ilişkilerde çatışmalara işaret ediyor. Bu karşıtlık 24-25 Mayıs’ta kesinleşecek. Duygusal tepkiler verebilir, ilişkilerimizde uyumu korumakta zorlanabiliriz.

Önümüzdeki aylarda önemli bir görünüm daha var. Yay burcundaki Satürn ve Balık burcundaki Neptün Haziran-Eylül ayları arasında kare açı yapacak. Gerçekler, zorunluluklar ve sorumluluklar ile hayal ve ideallerimiz çatışacak. Romantik, idealist veya hayalci olduğumuz bazı konularda hoşumuza gitmese de gerçeklerle yüzleşmek ve olanı kabul etmek durumunda kalacağız. Bu görünüm güvendiğimiz bazı yapıların, kurumların, sistemlerin zayıflamasına ve dağılmasına da işaret ediyor.

Bu gönderi Blog’ te gönderildi ve , ’ te etiketlendi.
error: Content is protected !!