Akrep Burcunda Dolunay: Dönüşüm Zamanı

bahar220 Nisan’da Güneş Boğa burcuna girdi. 22 Nisan sabahı ise Akrep burcunda Dolunay var. Dolunay Satürn ile ters açıda (45’) fakat majör bir açısı yok. Venüs Koç burcunda Uranüs ile kavuşumda, Mars ve Satürn Yay burcunda geri gidiyor. İlişkiler, ortaklıklar, para, yatırımlarla ilgili beklenmedik gelişmeler, çözülmesi gereken olaylar olabilir.

Akrep burcu dönüşümle, gizli konularla ilgili olduğundan gizli konular ya da değişime ait kararlar gündeme gelebilir.

Bu ay gökyüzünde 4 gezegen geri hareket ediyor. Mars, Jüpiter, Satürn ve Pluto. 28 Nisan’da bu gezegenlere Merkür de katılacak. Hızlı ilerlemek ve işleri sonuçlandırmak kolay değil. Sabırlı olmak ve eldeki işleri tamamlamak, yapmak istediklerinizi düşünmek, netleştirmek daha iyi.

Merkür Geri Gidiyor

Merkür 28 Nisan-22 Mayıs arasında Boğa burcunda geri gidiyor. Merkür’ün geri hareketinin etkisi 14 Nisan’dan beri hissedilmeye başlandı -gölge dönem-, Merkür 22 Mayıs’ta düzeliyor fakat gücünü tam olarak geri kazanması 7 Haziran’ı bulacak.

Merkür gerilerken, daha önce başlamış işlere devam etmek, bu işleri sonuçlandırmak, araştırma yapmak, bilgi toplamak, eşyaları elden geçirmek, dosyaları düzenlemek, düşünmek ve ertelediğiniz şeyleri yapmak için uygun. Bu dönemde eski arkadaşlarla bir araya gelebilir, eski tanıdıklarla karşılaşabilir, uzun zamandır görmediğiniz kişilerden haber alabilirsiniz. Daha önce başlanmış ya da gündeme gelmiş fakat bitmemiş işleri, projeleri, anlaşmaları yeniden değerlendirebilirsiniz.

Merkür geri giderken iletişimde, e-mail gönderirken, seyahatlerde, elektronik eşyalar ve evraklarla ilgili konularda dalgınlıklara, unutkanlıklara, yanlış anlamalara karşı dikkatli olmalı. Yeni bir projeye başlamaktan, önemli bir şey satın almaktan, elektronik eşya alışverişi yapmaktan, önemli kararlar almaktan ve anlaşma imzalamaktan kaçınmakta fayda var.

Mars Geri Gidiyor

6 Mart’ta Yay burcuna giren Mars 17 Nisan’da geri gitmeye başladı. (Mars 27 Mayıs’ta Akrep burcuna geri dönecek, 30 Haziran’da düzeliyor, 2 Ağustos’ta tekrar Yay burcuna giriyor ve 27 Eylül’e kadar Yay burcunda olacak.) Mars’ın geri hareketi problemleri, sabırlı olma gereğini, enerji düşüklüğünü, çatışmaları ve harekete geçmekle ilgili tereddütleri gösterebilir. 27 Mayıs’a kadar yükselen burcunuza göre aşağıdaki konulara dikkat edin. Ağustos ve Eylül aylarında bu konularla ilgili sorunları çözebilir ve işleri yoluna koyabilirsiniz.

Yükselen Koç- hukuki meseleler, eğitim, yurtdışı seyahat, eşinizin ailesi, inançlar

Yükselen Boğa- ortak finansal konular, borç, kredi, vergi, sigorta, miras, ortak/paylaşılan varlıklar, hisse ve yatırımlar, eşinizin geliri, korku ve endişeler

Yükselen İkizler- ikili ilişkiler, evlilik, ortaklık, iş ortağınız ya da partnerinizle ilgili konular, ilişkilerde karşıtlıklar, çatışma

Yükselen Yengeç- iş yeri, çalışma ortamı, iş arkadaşları ve altınızda çalışanlar, hizmetkarlar, sağlık, evcil hayvanlar

Yükselen Aslan- aşk ilişkileri ve çocuklarla ilgili konular, yaratıcı çalışmalar, hobiler, keyifler, kendinizi ortaya koyduğunuz ve ifade ettiğiniz alanlar

Yükselen Başak- ev, aile, iç dünya, duygular, anne-baba, hayatınızda yeni bir temel oluşturmaya çalıştığınız alanlar

Yükselen Terazi- kardeşler, komşular, yakın akrabalar, yakın çevre, iletişim, eğitim, zihinsel çalışmalar

Yükselen Akrep- varlıklar, harcamalar, para ile ilgili konular, alacaklar, gelir-gider

Yükselen Yay- sağlık, fiziksel enerji, kişisel konular, başlangıçlar, sorumluluklar, moral

Yükselen Oğlak- bilinçaltı, korku ve endişeler, kontrolünüzde olmayan olaylar, bitişler

Yükselen Kova- arkadaşlar, grup/dernek/organizasyonlar, ekip çalışmaları, gelecek hedefleri

Yükselen Balık- iş hayatı, kariyer, üstlerle ilişkiler, sosyal statü, göz önünde olduğunuz alanlar

error: Content is protected !!