Aslan Burcunda Dolunay: Keyif Zamanı

cay24 Ocak’ta Aslan burcunda Dolunay var. Dolunay’ın tek açısı Kironla, 135 derece. Yaratıcı, kararlı, tutkulu, duyarlı ve kırılgan olabiliriz. Hayattan keyif almak, eğlenmek, kendi isteklerimiz ve kalbimizden geçenler doğrultusunda harekete geçmek için güzel günler. Hobilerimizle ilgilenebilir,  keyif aldığımız şeylere vakit ayırabilir, sevdiklerimizle sosyalleşebiliriz.

21-31 Ocak arasında Merkür Pluto ile kavuşumda, düşüncelerimizin neredeyse 180 derece değiştiği bir 10 günün ortasında olduğumuzdan bu dolunay önemli farkındalıklara işaret edebilir.

21-31 Ocak arası derin düşünmek, odaklanıp zihinsel çalışmalar yapmak için uygun. Bugünlerde  zihinsel konsantrasyonumuz yüksek. Maalesef, takıntılı düşünceler de zihnimizi meşgul edebilir. Eski defterler açılabilir, tartışmalarda güçlü sözler sarf edilebilir. Özellikle işle ilgili konularda ciddi bir şekilde düşünmek, düzenleme ve planlama yapmak iyi fikir.

30-31 Ocak ile 1-2 Şubat tarihlerinde Merkür Uranüsle kare açı yapıyor, düşüncelerimizde sürpriz değişimler, ani farkındalıklar, daha önce hiç farketmediğimiz şeyleri görebilmek, anlayabilmek söz konusu olabilir.

Venüs 23 Ocak’ta Oğlak burcuna geçiyor. İlişkilerde daha ciddi ve muhafazakar olacağız. Sevgimizi göstermekten kaçınabiliriz. Güvene daha çok önem vereceğiz.

Merkür 25 Ocak’ta düz harekete geçiyor ancak Merkür’ün Pluto ve Uranüsle yaptığı açılar nedeniyle 3 Şubat’a kadar dikkatli olmakta fayda var. 3 Şubat’tan sonra iletişim, anlaşma ve sözleşmeler, teknolojiyle ilgili yaşadığımız aksaklıklar düzeliyor, işler yoluna giriyor.

error: Content is protected !!