Satürn Yay Burcunda- Burçlara Göre Etkiler

gezginSatürn 23 Aralık 2014’te Yay burcuna geçecek. Geri hareketi dolayısıyla 15 Haziran 2015’te Akrep burcuna geri dönecek ve 15 Haziran – 18 Eylül 2015 arasında Akrep burcunda olacak. 18 Eylül 2015’te tekrar Yay burcuna geçecek ve 20 Aralık 2017’ye dek Yay burcunda olacak.

Yükselen Koç: Satürn doğum haritanızın 9. evinden geçiyor. Yaşam görüşünüz, kendiniz ve hayatla ilgili anlayışınız netleşiyor. İnançlarınızı, düşüncelerinizi ve bakış açınızı sorgulamanıza yol açacak deneyimlerle karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ve hayatı daha iyi anlamaya başlıyorsunuz. Esnek olmaya ve yeni görüşlere açık olmaya dikkat edin. Üniversiteye dönebilir, akademik çalışmalar yapabilir, yeni şeyler öğrenebilir, işinizle ilgili ya da sorumlulukların ön planda olduğu uzun seyahatlere çıkabilirsiniz. Din, felsefe ve ruhsal konular ile ilgilenebilirsiniz. Yasal meselelerle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.

Yükselen Boğa: Satürn doğum haritanızın 8. evinden geçiyor. Ortak finansal konular ve varlıklar önem kazanıyor. Bunlarla ilgili sorumluluklar öne çıkıyor. Eşinizin mali durumu, borçlar, alacaklar ya da kredilerle ilgili kısıtlamalar ve gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Ortak finansal paylaşımları sağlam bir temele oturtmanız gerekiyor. Hayatı daha fazla sorgulayabilir, yaşam ve ölüm hakkında daha çok düşünebilirsiniz. Diğer insanların neye değer verdiğini anlamaya çalışın, yakın ilişkilerde üzerinize düşen sorumlulukları yerine getirin, diğerlerinin sizi desteklemesine izin verin ve sezgilerinize kulak verin. Hayatı sorgulamanız gücünüze sahip çıkmanıza, korkulardan arınmanıza ve olgunlaşmanıza neden olacak.

Yükselen İkizler: Satürn doğum haritanızın 7. evinden geçiyor. Partneriniz, yakın dostlarınız ya da iş ortaklarınızla olan ilişkileriniz önem kazanıyor. Eğer bir beraberliğiniz yoksa kendinizi yalnız hissedebilir, ciddi ve kalıcı bir ilişkiye girmek isteyebilirsiniz. Eğer bir beraberliğiniz varsa, sorumluluklar öne çıkabilir. Partnerinizle daha çok ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Partnerinizle ilgili sorumluluklar ya da talepler sizi zorlayabilir. Sağlam olan ilişkiler güçlenebilir, sağlam olmayan ilişkiler bitebilir. Bu dönemde diğer insanların beklentileri ile kendi beklentileriniz, sizden istenenler ile sizin verebilecekleriniz arasındaki dengeyi kuruyor, sınırları çiziyorsunuz. İlişkilerinize odaklanın, beklentileri netleştirin, size düşen görevleri ve sorumlulukları yerine getirin. İlişkileriniz vasıtasıyla hayata bakış açınızı gözden geçirecek, ideallerinizi netleştirecek, anlayış, sağduyu ve olgunluk geliştireceksiniz.

Yükselen Yengeç: Satürn doğum haritanızın 6. evinden geçiyor. İşyerinde sorumluluklarınız artabilir, çok çalışmak durumunda kalabilirsiniz. Günlük hayatınızda artan sorumluluklar, yapılması gereken işler olabilir. İş ortamınızı, çalışma şeklinizi, günlük programınızı gözden geçirmeniz; verimli olmanız gerekiyor. Vaktinizi ve enerjinizi boşa harcamayın. Bu dönemde çalışmanız ve işinizde ustalaşmanız, ilerki yıllarda kariyerinizde yükselmenize ve amaçlarınızı gerçekleştirmenize yardımcı olacak. Sağlıklı beslenme alışkanlıkları geliştirmek ve egzersiz yapmaya başlamak için de iyi bir dönem. Günlük işleriniz ya da iş yerindeki çalışmalar hayata bakışınızı değiştiriyor.

Yükselen Aslan: Satürn doğum haritanızın 5. evinden geçiyor. Kendinizi ifade etme şeklinizi yeniden yapılandırıyorsunuz. Yaratıcı yeteneklerinizi daha çok kullanabilir, hobileriniz ile daha ciddi bir şekilde ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Diğer insanların sizi onaylamasını ve alkışlamasını beklemeden kendinizi sevmeyi, olduğunuz gibi ifade etmeyi ve kendinizle gurur duymayı öğreniyorsunuz. Bu dönemde çocuk sahibi olabilirsiniz ya da çocuklarla ilgili sorumluluklarınız artabilir, disiplinli ve organize olmanız gerekebilir. Çocuk sahibi olmak ya da çocuklarınızla yaşadıklarınız hayata bakışınızı değiştirebilir. Eğer yalnızsanız, kalıcı ilişkilere girmek isteyebilirsiniz. İlişkinizde kendinizi olduğunuz gibi ifade edemiyorsanız, sorunlar yaşayabilirsiniz. Aşık olduğunuz kişiyle birlikte olmanızı engelleyen durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Yükselen Başak: Satürn doğum haritanızın 4. evinden geçiyor. Eviniz, ailenizle ilgili sorumluluklarınız artabilir. Taşınabilir; evlenebilir; çocuk sahibi olabilir; evinizde yaşlı bir kişiye bakmak, anne-babanız ile ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Evinizi yeniden düzenleyebilir, tadilat yapabilirsiniz. Yapmak istediğiniz değişiklikler düşündüğünüzden daha çok zaman alabilir. İç dünyanızda, evinizde ya da ailenizde bugüne kadar katlandığınız, görmezden geldiğiniz ne varsa çözmeniz gerekiyor. Evinizde, ailenizde sorunlarla, sorumluluklarla karşılaşabilirsiniz. Ailenizden birine bakmak durumunda kalabilir; ya da size bakacak, sizinle ilgilenecek birini arayabilirsiniz. İç dünyanızdaki güvensizlikler yüzeye çıktığından; dış dünyadan geri çekilmek, sorumluluklardan uzaklaşmak eğiliminde olabilirsiniz. Bu dönemde hayatınızda yeni bir temel atabilir, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.

Yükselen Terazi: Satürn doğum haritanızın 3. evinden geçiyor. Zihninizin çalışma şeklini, düşünce biçiminizi ve iletişiminizi gözden geçiriyorsunuz. Kardeşler, kuzenler, akrabalar ve komşularınızla olan bazı ilişkilerde sorunlarla karşılaşabilir, bazı ilişkilerin ise güçlendiğini görebilirsiniz. Yakın çevrenizdeki kişilerle hayata bakışınızı değiştirecek deneyimler yaşayabilir ya da hayatın anlamı üzerine ciddi ciddi düşünebilirsiniz. Zihinsel çalışmalar yapabilir, çeşitli kurslara katılabilir, disiplinli bir şekilde yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Din, felsefe, ruhsal konular ya da yabancı kültürler ile daha çok ilgilenebilir, bu konularda araştırmalar yapabilir, eğitim alabilirsiniz. Ayaküstü sohbetlerden sıkılabilir, gün içinde yaptığınız ufak tefek işleri zaman kaybı olarak görebilirsiniz. Zamanınızı daha verimli bir şekilde kullanmak istiyorsunuz. Dinlemeyi ve kendinizi etkili bir şekilde ifade etmeyi öğreniyorsunuz.

Yükselen Akrep: Satürn doğum haritanızın 2. evinden geçiyor. Değerlerinizi gözden geçirebilir, hak ettiğiniz kadar kazanıp kazanmadığınızı sorgulayabilirsiniz. Maddi olarak güvende hissetmeyebilir, gelirinizi arttırmak isteyebilirsiniz. Bu konuda sizi neyin engellediğini görebilir, gelirinizi yavaş ama istikrarlı bir şekilde arttırabilirsiniz. Para ile ilgili korkularınızla yüzleşebilirsiniz. Önümüzdeki 3 yılda finansal durumunuzu sağlamlaştırabilirsiniz. Eğer kazandığınızdan fazla harcıyor ve maddi durumunuza dikkat etmiyorsanız, sorunlar yaşayabilirsiniz. Bütçe yapmanız, harcamalarınıza dikkat etmeniz ve tutumlu olmanız gerekiyor.

Yükselen Yay: Satürn doğum haritanızın 1. evinden geçiyor. Kendinizi yeniden tanımladığınız, şekillendirdiğiniz bir dönem. Kendinize güveninizi yeniden inşa ediyorsunuz. Hayata daha ciddi yaklaşabilir, gerçeklerle ve sorumluluklarınızla yüzleşebilir, bugüne dek yaptıklarınızı değerlendirebilir, hayatla ilgili beklentilerinizi netleştirebilirsiniz. Bu dönemde başladığınız işler, projeler, hobiler ilerleyen dönemlerdeki kariyerinizin, işinizin ilk adımı olabilir. Uzun bir dönemin (yaklaşık 28-29 yıl) başındasınız. Yaklaşık 7 yıl sonra hayatınızın, bu dönemde başladığınız şeyler etrafında şekillenmeye başladığını görebilirsiniz. Ancak henüz hazırlık evresinde olduğunuzdan hemen sonuç beklemeyin. Kendinizi tanımaya odaklanın.

Yükselen Oğlak: Satürn doğum haritanızın 12. evinden geçiyor. Hayatınızda bazı şeyler bitebilir, değişiklik yapmanız gerektiğini hissedebilir ama ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. Kendi içinize dönebilir, korkularınızla yüzleşebilirsiniz. Yeni projelere başlamak yerine yarım kalan işleri tamamlayın, iç dünyanızla ilgilenin. Bugüne dek yaptıklarınızı kendinizi yargılamadan ve suçlamadan değerlendirin. Korkularınızın çoğunun bilinç dışından geldiğinin ve gerçekleşmeyeceğinin farkına varın. Bir döngünün sonuna geldiniz. Önümüzdeki dönemde yeni bir döngü başlıyor olacak.

Yükselen Kova: Satürn doğum haritanızın 11. evinden geçiyor. Grup çalışmaları, arkadaşlar ve bunlara ilişkin sorumluluklar öne çıkıyor. Diğer insanlarla işbirliği yapmak ve birlikte çalışmak önem kazanıyor. Arkadaşlarınızla ilgili sorunlarla karşılaşabilirsiniz, bazı arkadaşlıklar güçlenirken bazı arkadaşlıklar bitebilir. Sizden yaşça büyük, ciddi kişilerle arkadaş olabilir, onlardan çok şey öğrenebilirsiniz. Grup çalışmalarına ve arkadaşlarınıza daha çok vakit ayırabilirsiniz. Yüzeysel çevrelerden ve arkadaşlardan uzaklaşmak, daha ciddi ilişkiler kurmak istiyorsunuz. Bu dönemde ideallerinizi ve hayatla ilgili beklentilerinizi gözden geçiriyorsunuz. Gelecekle ilgili hedefleriniz ve ne yöne gitmek istediğiniz netleşiyor.

Yükselen Balık: Satürn doğum haritanızın 10. evinden geçiyor. İşinizde sorumluluklarınız artabilir, çok çalışıp başarılı olabilir, yükselebilir, tanınabilirsiniz. İşiniz, kariyeriniz, sosyal statünüz ve dış dünyada nasıl göründüğünüzle daha fazla ilgilenebilir; iç dünyanızı, evinizi, ailenizi ihmal edebilirsiniz. İşinizle ilgili sorumluluklar sizi zorlayabilir. Eğer sizin için doğru bir yolda gereken çabayı sarf ettiyseniz, bunun ödülünü alabilirsiniz. Eğer yanlış bir yoldaysanız ya da gereken çabayı sarf etmediyseniz, bunun sonuçlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu zamana kadar neyi başarıp neyi başaramadığınızı görüyorsunuz. Toplum içindeki yeriniz ve kariyeriniz önem kazanıyor.

Bu gönderi Blog’ te gönderildi ve , ’ te etiketlendi.
error: Content is protected !!