Terazi Burcunda Yeni Ay Sizi Nasıl Etkiliyor?

16 Ekim’de saat 22:30’da 23 derece Terazi burcunda Yeni Ay var. Yeni Ay Mars’ın karşısında, ay düğümleri ile iyi, Jüpiter, Plüton, Satürn ile sert açıda.

İkili ilişkilerde zorlu başlangıçlar, çatışmalar olabilir. Karşı tarafın düşüncesini, bakış açısını anlamak gerek, diğer yandan Merkür geri gidiyor ve Uranüs’ün karşısında, yanlış anlamalar, anlaşılmalar olası ve fevri sözler söylemek de çok mümkün. Mars’ın da etkisiyle acele, ani kararlar alabiliriz.

Venüs Başak’ta kusurları görmeye ve eleştirmeye meyilli olsa da Neptün’ün karşısında, karşımızdakini olduğu gibi görememek (daha iyi görmek) ve yanılmak olası. Bu dönemde başlayan ilişkilere (iş ya da özel) dikkat etmek gerek. Bu ilişkiler ister önceden tanıdığımız ister yeni tanıştığımız kişilerle olsun, durum pek parlak değil.

Süregelen ilişkilerde tartışmalar, iletişim sorunları yaşanabilir, geçmişle bağlantılı konular, olaylar gündem oluşturabilir.

Yeni ay sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

Yükselen Koç

16 Ekim’de Terazi burcunda Yeni ay var. Yeni ay ikili ilişkilerde hızlı […]

15 Ekim, 2020|Blog|

Koç Burcunda Dolunay Sizi Nasıl Etkiliyor?

2 Ekim’de saat 00:05’te 9 derece Koç burcunda Dolunay var. Dolunay yaralı şifacı Kiron’la birleşiyor. Dolunay haritasında Mars, Satürn’le kare açıda, Güney ay düğümü ve Venüs’le üçgen açı yapıyor.

Mars Koç’ta geri harekette ve Satürn tarafından engelleniyor, Satürn yeni düzeldi (29 Eylül) ve oldukça güçlü durumda. Sınırlamalar, kısıtlamalar, kurallar, otoriterlik ve baskıyı akla getiriyor.

Gökyüzü bir yandan Koç burcuna vurgu yapıyor, harekete geç, aksiyon al, kendine güven diyor bir yandan da engeller var, yavaşla, iyi düşün, tedbirli ol, tekrar değerlendir, dikkat et diyor.

Dolunay Mars’ın Koç burcundaki transitinin (28 Haziran 2020-7 Ocak 2021) tam ortasına denk geliyor. Mücadele gücümüz ortaya çıkıyor, Koç temaları ile ilgili eksiklerimizi daha fazla fark edebiliriz, cesaret, kararlılık, liderlik, kendinin farkında olmak, isteklerini ifade edebilmek, kendini ortaya koyabilmek, inisiyatif alabilmek gibi…

Kendimizi zorlamadan, büyük riskler almadan, ufak adımlar atabiliriz. Bu adımlar iyileşmeye giden yeni bir yol açabilir önümüzde, kendine güven, gücüne sahip […]

30 Eylül, 2020|Blog|

Başak Burcunda Yeni Ay Sizi Nasıl Etkiliyor?

17 Eylül’de saat 14:00’te 25 derece Başak burcunda Yeni Ay var. Yeni Ay, Jüpiter, Plüton ve Satürn’le üçgen, ay düğümleri ile kare açıda.

İşe güce odaklanabilir, detayları halledebilir, temizlik, düzen, hesap-kitap, analiz gibi işlerle uğraşabiliriz. İş ya da sağlıkla ilgili konular gündeme geliyor, ayaklarımız yere sağlam basıyor, uzun vadeli projelere başlayabiliriz ancak hızlı ilerleme beklememek gerek. Zira Mars geri gidiyor, bazı terslikler, gecikmeler olabilir. Yeni Ay Başak’ta ve Oğlak’taki Jüpiter, Plüton ve Satürn’le uyumlu açıda, işleri toparlamak, iş, görev odaklı, organize olmak, verimli çalışmak ve otoriteden destek bulmak mümkün.

Yeni Ay sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

Yükselen Koç

17 Eylül’de Başak burcunda Yeni Ay var. Yeni bir iş ya da projeye başlayacak, verimli çalışacaksınız. İşle ilgili fırsatlar ve yoğunluk var. Sağlığınıza özen göstermeye başlayabilir, yediğinize içtiğinize dikkat edebilirsiniz. Spor yaparken dikkatli olun, kendinizi zorlamayın. Acele etmekten kaçının, sakarlık söz konusu olabilir.

Yükselen […]

15 Eylül, 2020|Blog|

Mars Geri Gidiyor (10 Eylül-14 Kasım)

28 Haziran’da Koç burcuna geçen Mars, Ağustos sonrasında Jüpiter, Satürn, Plüton ile 3 defa kare açı yapacak. (Mart ayında salgın tüm dünyaya yayıldığında Mars bu 3 gezegenle birleşmişti.) Kare açı sürtüşme, çatışma, mücadele, zorlanma ve eylem demek. Diğer yandan kavuşumla (Mart’ta) başlayan döngünün 2. aşamasını gösteriyor.

İlk olarak Ağustos ayında Mars ileri harekette iken önce Jüpiter (4 Ağustos) sonra Plüton (13 Ağustos) ve son olarak Satürn’le (24 Ağustos) kare açı yaptı.

Pandemiyle bağlantılı sağlık sorunları ya da sağlıkla ilgili endişeler, maddi sorunlar ya da kaygılar, ailevi sorunlar ve eğitimle ilgili problemler hepimizi etkiliyor ve sıkışmış hissediyoruz.

Bir yandan salgın yayılmaya devam ediyor, diğer yandan okullar açılıyor, kış geliyor, ekonomik olarak evlere kapanmanın maliyeti ağır ve önümüzde çözümsüz ya da çözümü nasıl olacak öngöremediğimiz sorunlar var.

Mars 10 Eylül’de geri gitmeye başlıyor ve 25 Eylül-21 Ekim arasında geri harekette iken Satürn (29 Eylül), Plüton (9 Ekim) ve […]

8 Eylül, 2020|Blog|

Balık Burcunda Dolunay Sizi Nasıl Etkiliyor?

2 Eylül’de sabah 08:21’de 11 derece Balık burcunda Dolunay var. Dolunay Uranüs’le partil sekstil açıda. Dolunay haritasında Venüs Satürn’ün tam karşısında yer alıyor, Mars ikisine de kare yapıyor.

10 Eylül’de Mars 28 derece Koç’ta geri gitmeye başlıyor. Mars 14 Kasım’a dek geri gidecek. (15 derece Koç)

Dolunay belirsizliklere, akışa bırakma, affedici ve kabullenici olma gereğine işaret ediyor. Farkındalığımız ve anlayışımız yükseliyor. Bazı ilişkilerin yürümediğini ve yürümeyeceğini fark edebiliriz. İlişkilerde gerginlik, ayrılık söz konusu olabilir. Hem ikili ilişkiler hem de enerjimizi kullanmak ve harekete geçmekle ilgili sınavlar var. Harekete geçmek istesek de ataletten çıkmak içsel ya da dışsal nedenlerle zor olabilir.

Dolunay sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

Yükselen Koç

2 Eylül’de Balık burcunda Dolunay var. Son zamanlarda hareketli ve yoğun bir dönem geçirdiniz, Dolunay kendinize vakit ayırmak ve dinlenmek için güzel bir zamanı gösteriyor. Eylül’ün ilk haftasını daha sakin ve yavaş geçirmek iyi […]

1 Eylül, 2020|Blog|

Aslan Burcunda Yeni Ay Sizi Nasıl Etkiliyor?

19 Ağustos’ta sabaha karşı 26 derece Aslan burcunda Yeni Ay var. Yeni ay Merkür’le birleşiyor, Mars ve Ay düğümleri ile uyumlu açıda. Yeni ay haritasında Venüs Uranüs’le iyi, Mars ise Plüton ve Satürn’le sert açıda.

Yeni ay haritası girişimler, eğlence ve yaratıcılık açısından olumlu, özellikle kalpten istediğimiz bir şey için adım atmak uygun olabilir. Diğer yandan önümüzde çalkantılı bir dönem var, Ağustos’ta Mars Oğlak’taki Plüton ve Satürn ile zıtlaşıyor. Mars 10 Eylül’de geri gitmeye başlayacak ve Eylül sonu + Ekim’de tekrar Satürn ve Plüton’un karşısından geçecek. Önümüzdeki dönemde engeller, aksaklıklar, gecikme ve güç savaşları, otorite ile anlaşmazlık veya sabırlı olmamızı gerektiren koşullar karşımıza çıkabilir.

Yeni ay tatile çıkmak, arkadaşlarla bir araya gelmek, eğlenmek, hobiler, keyifler ve yaratıcı çalışmalar için iyi bir zamanı gösteriyor.

Yeni Ay sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

Yükselen Koç

19 Ağustos’ta Aslan burcunda Yeni Ay var. Yeni ay sizi […]

18 Ağustos, 2020|Blog|
error: