Kova Burcunda Dolunay Sizi Nasıl Etkiliyor?

3 Ağustos’ta akşam 7 civarında 11 derece Kova burcunda Dolunay var. Dolunay haritasında sert açılar dikkat çekiyor. Mars Jüpiter’le partil kare, Merkür Satürn’le partil karşıt. Uranüs Güneş ve Ay’ın orta noktasında duruyor, Kiron ise Güneş ve Ay’la iyi açıda. Venüs Güneş ve Uranüs’le 45 derece, Ay’la 135 derecelik açıda.

Dolunay haritasına Uranüs öne çıkıyor, zira hem Güneş hem Ay’la neredeyse partil kare. Beklenmedik gelişmelere, sürprizlere, ayrılıklara, farkındalıklara açık günlerdeyiz. Gelişmeler ilk etapta bizi şaşırtıp huzurumuzu bozsa da duygusal iyileşme ve yenilenme getirebilir. Bazı ilişkilerde ayrılık, kopma söz konusu olabilir. Karşımızdaki kişilerin farkında olmadığımız yönlerini görebilir, ani kararlar alabiliriz.

Dolunay sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

Yükselen Koç

3 Ağustos’ta Kova burcunda Dolunay var. Dolunay arkadaşlarla ilgili sürpriz gelişmelere işaret ediyor. Bir arkadaşınızla ilgili beklenmedik bir haber alabilir ya da bu kişiyle ilgili daha önce fark etmediğiniz gerçeklere uyanabilirsiniz. Arkadaşlığı bitirmeniz ya da […]

2 Ağustos, 2020|Blog|

Oğlak Burcunda Ay Tutulması Sizi Nasıl Etkiliyor?

5 Temmuz’da sabah 07:44’te Oğlak burcunda Ay Tutulması var. 2018 Temmuz’dan beri Yengeç-Oğlak aksında gerçekleşen tutulmaların sonuncusu.

Tutulma hayatımıza geçtiğimiz yıl Oğlak’ta gerçekleşen 3 tutulmanın (6 Ocak, 16 Temmuz ve 26 Aralık 2019) devamı niteliğinde değişimler getiriyor. (Önümüzdeki 6 ay)

Genel olarak 2019’dan beri başarı, iş, kariyer, maddiyat, zenginlik, statü ve otoriteye bakışımız, yaklaşımımız, sorumlulukları ele alışımız değişiyor.

Belki kendi sorumluluğumuzu almadığımız için zor derslerle karşılaştık belki de gereğinden fazla sorumluluk hissettiğimizi ve bize ait olmayan sorumlulukları aldığımızı fark ettik.

Özellikle hayatımızın bir alanında değişim/dönüşüm içerisindeyiz. Önümüzdeki 6 ayda bu süreç tamamlanacak, taşlar yerine oturacak. Ay Tutulması hangi konuyla uğraştığımıza işaret ediyor.

Ay Tutulması sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

Yükselen Koç

5 Temmuz’da Oğlak’ta Ay Tutulması var. Yeni sorumluluklar, yeni bir iş, terfi ve bununla bağlantılı yer değişikliği gündeme gelebilir. İşle ilgili olumlu gelişmeler, ön plana çıkmak, tanınmak söz konusu olacak. Bu tutulma sizin için […]

3 Temmuz, 2020|Blog|

Mars Koç Burcunda (28 Haziran 2020-7 Ocak 2021)

28 Haziran’da Mars Koç’a geçecek ve 7 Ocak 2021’e dek Koç’ta olacak. Yani, yılın 2. yarısını Koç’ta geçirecek. (Mars 10 Eylül-14 Kasım arasında geri gidecek. Mars geri giderken işler sarpa sarabilir, projeler aksayabilir, tartışma ve kazalar söz konusu olabilir.)

Mars Koç’ta, savaşçı ve mücadeleci, cesur hatta korkusuz. Düşünmeden hareket eden, bireysel ve aceleci yönleri de var.

Mars Koç’ta ilerlerken Oğlak’taki Jüpiter, Satürn ve Plüton ile sert açılar yapacak. Mars Koç’un Satürn ise Oğlak’ın yöneticisi. Mars cesareti artırıyor, isyan, başkaldırı, hatta gözü karalık getiriyor. Satürn ise sistemleri, yöneticileri ve kuralları gösteriyor. İkisi de oldukça güçlü durumda ve birbiriyle restleşiyor.

Covid-19 salgınının gözler önüne serdiği sistemik adaletsizlik ve polis şiddeti sonucu artan tepkiler ABD’de yüzyıllardır tüm dünyaya hakim olan beyaz erkek sistemini ve düşünce yapısını sarsıyor. Sistemin absürt bakış açısı ve uygulamaları iyice göze batmaya başladı. Mars’ın uzun süre kalacağı Koç’a geçmesi başkaldırı ve isyanın artacağına delalet.

Benzer […]

27 Haziran, 2020|Blog|

Yengeç Burcunda Güneş Tutulması Sizi Nasıl Etkiliyor?

21 Haziran’da sabah 9:41’de Yengeç burcunun 0 derecesinde Güneş Tutulması var. Tutulma Kiron ve Mars’la kare, Satürn ile 150 derecelik açıda. Tutulma haritasında 5 gezegen geri harekette, Merkür, Venüs, Jüpiter, Satürn ve Plüton.

Öne çıkan durumlar ve geçmişten gelen konuları (örn: salgın) tetikleyecek gelişmeler var.

Ertelenen, daha önce düşünülen, karar verilen ancak yapılamayan şeylerle ilgili hızlı başlangıçlar ve eyleme geçmek söz konusu olabilir.

Duygularımızı ifade etme ve yakın ilişkiler kurma ihtiyacımız artıyor. Eskiyi çokça düşünüyor, hatırlıyor veya konuşuyoruz.

Ailemizle ve dostlarımızla iyi ilişkiler kurabilir, güzel sofralar hazırlayabilir, yeme-içmeye eğilimli olabiliriz.

Güneş tutulması sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

Yükselen Koç

21 Haziran’da Yengeç burcunda Güneş Tutulması var. Ev ya da aileyle ilgili başlangıçlar, taşınmak, ev almak, evlenmek ya da çocuk sahibi olmak söz konusu olabilir.

Aileyle ve akrabalarla geçmişten gelen konular gündeme gelecek, konuşulacak. Yeni başlangıçlar söz konusu.

Geçmişi, çocukluğunuzu çokça düşünüyor, hatırlıyorsunuz, bu sizin için nostaljik bir […]

20 Haziran, 2020|Blog|

Merkür Yengeç’te Geri Gidiyor

Merkür 18 Haziran’da Yengeç burcunda geri gitmeye başlıyor. 12 Temmuz’da düzelecek ve 5 Ağustos’a dek Yengeç’te kalacak.

Mantıklı olmakta zorlanabiliriz, fikirlerimiz, kararlarımız duyguların ve geçmişin etkisi altında, eski günleri/olayları düşünmek, hatırlamak söz konusu.

Venüs de geri harekette, ilişkilerde geçmişten gelen konular konuşulacak, eski ilişkileri, dostlukları, yaşadıklarımızı çokça düşünebiliriz, eski sevgililer, tanıdıklar, arkadaşlarla iletişime geçebilir ya da karşılaşabiliriz.

30 Haziran, 1-2 Temmuz’da geçmiş kırgınlıklar su yüzüne çıkabilir, olan biteni daha iyi anlayabiliriz. Fırsatları görebilir, farklı yollar bulabiliriz. 7-8-9 Temmuz civarında ise iletişim sorunları yaşanabilir. Bu günlerde ani karar almak ya da fevri çıkışlar daha sonra pişman olmamıza neden olabilir.

Merkür gerilerken…

  • Eski dostlar, arkadaşlar, tanıdıklarla görüşün.
  • Daha önce başlamış ancak sonuçlandırılmamış projeleri yeniden değerlendirin.
  • Daha önce yaptığınız işleri, planları gözden geçirin. Ertelediğiniz şeyleri yapın.
  • Dosyaları düzenleyin, dağınıklıkları toparlayın.
  • İçe dönün, düşünün, yazın, değerlendirin.
  • Araştırma yapın, bilgi toplayın.

Hangi konularda dikkatli olmalı?

  • İletişimde
  • Posta, kargo, e-mail gönderirken
  • Yazılı, sözlü […]
17 Haziran, 2020|Blog|

Yay Burcunda Ay Tutulması Sizi Nasıl Etkiliyor?

5 Haziran’da saat 22:12’de 15 derece Yay burcunda Ay Tutulması var. Tutulma geri giden Venüs’ün karşısında, Balık burcundaki Mars ve Neptün ile sert açıda.

Bir yılda 4-6 tutulma gerçekleşir, tutulmalar hızlı gelişen olayları ve dönüm noktalarını gösterir. Karar veremediğiniz noktalarda, tutulmalar sizi harekete geçirir ve bir karar verme noktasına getirir. Bu süreçte beklenmedik gelişmeler olabilir ve planlar değişebilir.

Eskiler tutulmalardan çok korkarlardı, felaket habercisi olarak kabul edilirdi. Felaket olmasa da, tutulmalar oldukça güçlü göstergelerdir ve sahneyi değiştirir.

Tutulmaların etkisi genelde 3-5 gün önce ya da sonra hissedilir, bazen 1 ay önce ya da sonra da fark edilebilir.

Ay Tutulması’nda Dünya, Ay ile Güneş arasına girer ve Ay’ın Güneş’in ışığını almasını engeller.

Bu dönemde kabul etmek istemediğimiz, bastırdığımız duygu ve düşünceleri fark edebilir, karanlık yönlerimizle yüzleşebiliriz. Ya da hayatımızdaki bazı olayların, insanların içyüzünü daha iyi anlayabiliriz. Ay Tutulması birtakım sonuçlara, kararlara, bitişlere ya da tamamlanmalara da işaret edebilir.

5 […]

2 Haziran, 2020|Blog|
error: