23 Şubat’ta saat 18:30 civarında 4 derece Balık burcunda Yeni Ay var. Yeni Ay Merkür’le kavuşumda, Mars, Uranüs ve ay düğümleri ile iyi açıda. Yeni Ay haritasında su ve toprak elementi baskın, 4 gezegen Balık’ta, 4 gezegen ise Oğlak’ta yer alıyor.

Şubat’ın ikinci yarısında (ve Mart’ta) gökyüzünde Oğlak vurgusu var. İş ve görev odaklıyız ancak bu konulara yaklaşımımız değişiyor, bazı kalıpları geride bırakıyoruz. Yeni Ay olaylara daha yukarıdan bakacağımızı gösteriyor, büyük resmi görebiliriz ve düşüncelerimiz değişebilir. Şefkat, empati ve hayal gücü artıyor. Özverili davranmamızı gerektiren koşullar olabilir.

Biraz ara verip dinlenebilir, bazı şeyleri akışa bırakmak ve hayata güvenmek gerektiğini anlayabiliriz. Yaratıcı çalışmalar, sanat, sinema, müzik ya da edebiyatla ilgilenebiliriz.

Merkür 17 Şubat’tan beri geri gidiyor. (10 Mart’a dek geri gidecek.) Yeni Ay geri giden Merkür’le birleşiyor. Ertelediğimiz şeylere başlamak, bazı şeyleri yeniden değerlendirmek, düşünmek söz konusu olabilir. İdealler, hayaller doğrultusunda harekete geçmek, çalışmak ve bilgi toplamak için iyi bir dönemdeyiz.

Yeni Ay sizi nasıl etkiliyor? Yükselen burcunuza göre burç yorumunuzu okumayı unutmayın.

Yükselen Koç

23 Şubat’ta Balık burcunda Yeni Ay var. Sezgilerinize kulak verin ve rüyalarınıza dikkat edin. Tek başınıza vakit geçirmeye ve dinlenmeye zaman ayırın. Hayatın koşuşturmacasından uzaklaşmaya, kendi içinize dönmeye ve düşünmeye ihtiyaç duyacaksınız. İş hayatınızın oldukça yoğun ancak dinlenmeye de ihtiyacınız var. Önemli kararları 10 Mart sonrasına erteleyin, iletişime dikkat edin.

Yükselen Boğa

23 Şubat’ta Balık burcunda Yeni Ay var. Eski dostlar, arkadaşlarla bir araya gelmeniz ya da gelecek planlarınızı gözden geçirmeniz mümkün. İdeallerinizi, beklentilerinizi ve planlarınızı yeniden şekillendireceğiniz bir dönemdesiniz. Çok şey öğrenebilir, kendinizi geliştirebilir ve yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Yükselen İkizler

23 Şubat’ta Balık burcunda Yeni Ay var. Ertelenen bir iş ya da proje tekrar gündeme geliyor. Kariyer hedeflerinizi, planlarınızı gözden geçireceksiniz. Eski yöneticiler ya da iş arkadaşları ile görüşmeniz mümkün. Yapmak istedikleriniz için maddi destek bulmaya, finansal konuları yoluna sokmaya çalışıyorsunuz. Ortak harcamalar artabilir, kredi, borç, alacak, vergi, sigorta işleri ile uğraşabilirsiniz.

Yükselen Yengeç

23 Şubat’ta Balık burcunda Yeni Ay var. Ertelenen bir eğitim ya da seyahat gündeme geliyor. Spritüel konularla ilgilenebilir, ruhsal çalışmalara, kurs ya da eğitimlere katılabilirsiniz. Hayata bakış açınızda yeni bir pencere açılıyor. Anlayışınız yükseliyor. Görüş ve inançlarınızı sorgulayacak, bazı şeyleri tekrar düşünmek, değerlendirmek isteyeceksiniz. Öğrendiğiniz şeyleri tekrar etmeniz, üzerinden geçmeniz iyi olabilir. İkili ilişkilerde iletişime dikkat edin. Karşınızdakini anlamak ve kendinizi doğru ifade etmek için ekstra çaba harcayın.

Yükselen Aslan

23 Şubat’ta Balık burcunda Yeni Ay var.  Ertelenen borç-alacak ya da kredi işleri yoluna giriyor. Mistik, metafizik konular ya da psikolojiyle ilgilenebilir, içe dönebilir, duygularınızı, korkularınızı anlayabilirsiniz. İş hayatında oldukça yoğun olduğunuz bir dönemdesiniz ancak sağlığınıza da dikkat edin. Verimli çalışabilir, eşyaları, dosyaları elden geçirebilir, ertelenen işleri tamamlayabilirsiniz.

Yükselen Başak

23 Şubat’ta Balık burcunda Yeni Ay var. Uzun süredir görmediğiniz dostlarla görüşebilir ya da eski eşiniz/sevgilinizle tekrar bir araya gelmeyi düşünebilirsiniz. İlişkileri sorgulayacak, geçmişte yaşadıklarınızı gözden geçireceksiniz. Eğer bir birlikteliğiniz varsa geçmişten gelen bazı konuları konuşmak gerekebilir. Kendinizi doğru ifade etmek için çaba gösterecek ve daha açık konuşacaksınız.

Yükselen Terazi

23 Şubat’ta Balık burcunda Yeni Ay var. Ertelenen bir proje ya da iş gündeme geliyor. Eski iş arkadaşları ya da birlikte çalıştığınız kişilerle bir araya gelebilir, eski müşterilerle bağlantıya geçebilirsiniz. Diğer yandan bu dönemde hayatınızda ev ve aileyle ilgili sorumluluklar ve görevler, halledilmesi gereken işler var. Korkularınızla yüzleşiyor, kendinizi güvende hissedeceğiniz yeni bir temel oluşturuyorsunuz.

Yükselen Akrep

23 Şubat’ta Balık burcunda Yeni Ay var. Eski sevgilinizle karşılaşabilir, görüşebilir ya da tekrar bir araya gelebilirsiniz. Çocuklara ve sevdiklerinize karşı duyarlı ve anlayışlı olacaksınız. Duygularınızı ifade edebileceğiniz sanatsal bir uğraş, hobi vb. ilginizi çekebilir. İletişime dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Sivri dilli olabilir, fevri davranabilir ve yanlış anlaşılabilirsiniz.

Yükselen Yay

23 Şubat’ta Balık burcunda Yeni Ay var. Ev ya da aileyle ilgili ertelenen işleri halledebilirsiniz. Ailenizle bir araya gelebilir, anıları ya da geçmiş bazı konuları konuşabilirsiniz. Finansal konular gündemde, harcamalarınız artıyor. Ev ya da aileyle ilgili masraflar olabilir. Maddi konuları yoluna sokmaya, gelirinizi artırmaya çalışıyorsunuz.

Yükselen Oğlak

23 Şubat’ta Balık burcunda Yeni Ay var. Yeni Ay yakın çevrenizle ilgili başlangıçlara, kardeş, yakın akraba veya komşularla ilgili gelişmelere işaret ediyor. Ertelenen bir eğitim ya da seyahat gündeme geliyor. Düşüncelerinizi tekrar gözden geçireceksiniz ve iletişime de dikkat etmek gerekiyor. Yanlış anlamalar olabilir. Bu dönemde çok çalışıyorsunuz, sağlığınıza dikkat edin, yeni başlangıçlar var.

Yükselen Kova

23 Şubat’ta Balık burcunda Yeni Ay var. Ödenmemiş alacakları tahsil edebilir ya da daha önce gündeme gelen ancak gerçekleşmeyen bir zam alabilirsiniz. Uzun süredir satın almak istediğiniz bir şeyle ilgili harekete geçeceksiniz. İç dünyanıza ve kendinize vakit ayırmanız gereken bir dönemdesiniz. Kontrol dışı gelişmeler olabilir, akışa güvenin, olumsuz düşüncelerden uzak durun.

Yükselen Balık

23 Şubat’ta Balık burcunda Yeni Ay var. Yeni Ay yeni başlangıçları ve kararları gündeme getiriyor. Vizyonunuz netleşiyor, anlayışınız artıyor. Ancak yeniden düşünmeniz ve değerlendirmeniz gereken noktalar var. Bazı konularda kararsızlık olabilir. Bu dönemde sosyal hayatınız hareketli ya da ekip çalışmaları gündemde. Arkadaşlarla sorunlar yaşanabilir, iletişime dikkat edin, fevri davranışlarla karşılaşabilirsiniz, yanlış anlamalar olası.