2020’de Terazi Burcu ve yükselen Terazi

Jüpiter Oğlak’ta: Evde Mutluluk

2 Aralık 2019 – 19 Aralık 2020

Jüpiter 2 Aralık 2019’da ev, aile ve iç dünyanızla ilgili 4. Eve girdi ve 2020’de size bunlarla ilgili mutluluk vaat ediyor. Ağır toplar Satürn ve Plüton da burada ilerliyor. Bir süredir nereye ait olduğunuzu merak ediyor ve “yerleşme”ye çalışıyorsunuz. Geçtiğimiz yıllarda birkaç kere taşınmış, ev ya da şehir değiştirmiş olabilirsiniz. Muhtemelen hayatınızda ailevi sorumluluklar ve köklü değişimler var. 2020 yılında nihayet yerinizi, evinizi, yuvanızı buluyor ve kendinizi güvende hissedeceğiniz, kök salacağınız bir döneme giriyorsunuz.

2020 yılı başında ev ve aileyle ilgili kararlar ve değişimler gündeme gelecek. Güzel fırsatlar karşınıza çıkıyor, istediğiniz gibi bir ev bulmak ya da satın almak söz konusu olabilir.

Gayrimenkul yatırımlarına girebilir, yazlık, arsa vb. satın alabilirsiniz. İş dolayısıyla seyahat etmeniz ya da taşınmanız gerekebilir. Ya da evinizde tadilat yapabilir, evinizi yenileyip güzelleştirebilirsiniz.

Eğer yaşadığınız evde, şehirde, ülkede mutlu değilseniz, değiştirmenin tam sırası. Seçeneklerinizi araştırın, belki de başka bir şehirde ya da evde daha mutlu olacaksınız. Jüpiter bu yıl ait olduğunuz yeri bulmak için sizi destekliyor.

Ev ya da arsaların değeri artabilir, yatırımlardan kazanç elde edebilirsiniz. Miras olasılığı da var.

2020’de ailenizle, sevdiklerinizle, yakın dostlarınızla daha sık bir araya geleceksiniz, bağlarınız güçleniyor. Yalnız kalmaya ve kabuğunuza çekilmeye de ihtiyacınız var, kendinize vakit ayırmak, evde vakit geçirmek size iyi gelecek. 2020’de önce kendinize bakmanız ve özen göstermeniz gerekiyor.

Satürn Oğlak’ta: Hayatınızda Yeni Bir Temel Atıyorsunuz

20 Aralık 2017 – 17 Aralık 2020

1989 yılından beri ilk defa, hayatta kurduğumuz yapıları ve olgunlaşmayı sembolize eden Satürn, yıldız haritanızda ev, aile ve köklerle ilgili 4. Eve girdi. (Satürn 29-30 yılda tüm burçları geçiyor ve tekrar aynı yere geliyor.) Bu önemli transitin ilk yılı 2018’di. 2018-20 arasında çocukluktan gelen koşullanma ve bağımlılıkların dışına çıkıyor, hayatınızda yeni bir temel oluşturuyorsunuz. Bu kolay bir transit değil. Buna benzer bir dönemi 2010-12 yılları arasında yaşadınız, o zaman Satürn Terazi burcundaydı, hayatınızda yeni bir dönem başladı ve kendinizi daha iyi tanıma sürecine girdiniz, şimdi bu yeni siz için yeni bir temel oluşturma zamanı.

Satürn buradan geçerken iç dünyanızın derinliklerine bakmanız ve duygularınıza özen göstermeniz gerekiyor. Ailevi problemleri çözmek ve çocukluk koşullanmalarını aşmak için kendi içinize dönmek ve sorumluluk almak şart. Bu eğer ailenizle halen bağımlı bir ilişki içerisindeyseniz, sınır çizmeyi öğrenmek anlamına gelebilir. 4. Ev babayı gösterir (bazı kaynaklarda anne olarak geçer), baba ile ilgili problemlerin ortaya çıkması da mümkün.

Satürn 2018-19 yıllarında da buradaydı. Son 2 yılda büyük ihtimal taşındınız, evlendiniz, boşandınız, çocuk sahibi oldunuz ya da anne-babanızla ilgilenmeniz gerekti. Satürn burada kendinizi güvende hissedeceğiniz sağlam bir temel oluşturmanızı istiyor. Bundan sonraki hayatınızı bu temel üzerine inşa edeceksiniz. Duygusal olarak güvende hissetmek için neye ihtiyacınız var? Güvensiz hissetmek ve korkularla yüzleşmek bu dönemin ana teması ve hiç kolay değil. Ancak her şeyin bir sonu var ve unutmayın Satürn çabayı ödüllendirir.

Sağlam bir temel oluşturmanız, çocukluktan gelen koşullanmaları aşmanız, olgunlaşmanız ve büyümeniz gerekiyor. Satürn burada iken erken çocukluk döneminde oluşmuş duygu ve inançlar su yüzüne çıkacağından bunlar üzerinde çalışmak iyi fikir. Ancak bu zaman zaman sizi duygusal olarak zorlayabilir. Geçmişten gelen kızgınlıklar su yüzüne çıkabilir, anne babanızla ilişkinizi etkileyebilir.

Ailenize daha fazla vakit ayırmanız gerekebilir. Aile meseleleri öne çıkacağı için işinize odaklanmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Evde rahat hissetmeyebilir, bunalabilirsiniz. Muhtemelen son 2 yılda, ev, aile ile ilgili sorumluluklarınız arttı.

Ailenizde sizi duygusal olarak zorlayan durumlar, anne babanızın sağlık sorunları, ergenliğe giren oğlunuzun asi tavırları ya da bebek sahibi olmanın getirdiği sorumluluklar sınırlarınızı zorlayabilir.

Satürn buradayken kendinizi ihmal ettiğinizi fark edebilirsiniz. Kendinizle ilgilenmeyi ve duygusal ihtiyaçlarınızın sorumluluğunu almayı öğreniyorsunuz. Başkalarıyla ilgilenmek ve daha sonra onların da sizinle ilgilenmesini beklemek pek doğru bir strateji değil. Çatışmalardan kaçınmak ve duygularınızı içe atmak da öyle. Kendinize iyi bakın, duygu ve düşüncelerinize vakit ayırın, yazın, konuşun, gerekirse bir terapistle çalışın. İçsel olarak büyük bir değişim yaşıyorsunuz. Bilinçaltı korkular, bastırdığınız duygular yüzeye çıkıyor, iç dünyanıza yönelme, kulak verme gereği var. Sizi engelleyen inanç ve korkularla yüzleşiyorsunuz. İç dünyanız, eviniz ya da ailenizde katlandığınız, görmezden geldiğiniz, kendinize güveninizi aşağıya çeken problemleri çözme sürecindesiniz.

Yaşadığınız yer ve evle ilgili değişimler de gündeme gelebilir. Taşınabilir, ev satın alabilir, evinizde değişiklik yapabilir ya da hayatınızda durulmaya ve sakinliğe ihtiyaç duyup daha küçük bir şehre yerleşmeye karar verebilirsiniz. Satürn 2020 yılının büyük kısmında da burada olacak, Jüpiter’le birlikte, 2020’de bundan sonra yapmak istedikleriniz, finansal durumunuz ve önceliklerinize daha uygun bir yere taşınmanız mümkün.

Satürn-Plüton kavuşumu: İçsel Dönüşüm (12 Ocak 2020)

Aralık 2019 – Şubat 2020

2008-24 yılları arasında Plüton Oğlak burcunda ilerliyor. Son 10 yılda eviniz, aileniz ve iç dünyanızda önemli değişimler yaşadınız. Köklerinizi ve çocukluk koşullanmalarını keşfetmek önem kazandı. 2018’de Satürn’ün de Oğlak burcuna geçmesiyle önemli bazı meselelerin çözüleceği, ev ve aileyle ilgili taşların yerine oturacağı bir dönüm noktasına geldiniz. Çocukluk kalıpları, geçmişten gelen kalıplar kırılıyor. Son yıllarda iş ya da özel hayatınızda bu dinamikleri tekrar ettiğiniz ve acı çektiğiniz bazı durumlar yaşamış olmanız mümkün. Bu kolay bir dönem değil ancak bu sürecin sonunda kendinizi daha iyi tanımış, kendinize güveninizi aşağıya çeken problemleri çözmüş, fiziksel ve psikolojik olarak hayatınızda yeni bir temel oluşturmuş olacaksınız. Başka bir ülkeye, şehre ya da eve taşınmak, aile içi ilişkilerde güç mücadeleleri, sorumluluk ve rollerde değişim yaşanabilir. Anne-babanızla ilişkinizde önemli değişiklikler var. İç huzurunuzu korumakta zorlanabilirsiniz çünkü bazı şeyleri tamamen geride bırakıyorsunuz. İçsel gücünüzün farkına varma sürecindesiniz.

20 Aralık 2019-5 Şubat 2020 arasında Plüton Satürn’le birleşecek ve bu süreç tepe noktasına gelecek. Bu nadir bir kavuşum (bir önceki 1982’deydi). 26 Aralık 2019’da Oğlak’ta bir de Güneş Tutulması var. Ailenizden biriyle ilişkinizde kesin sınırlar çizmek, ilişkileri yeniden yapılandırmak ya da bir aile büyüğünün vefatı söz konusu olabilir. Ailevi bir sır, geçmişten gelen bir mevzu gün yüzüne çıkabilir. 2 gezegen de (Satürn, Plüton) karma ile ilgili olduğundan, bu dönemde ortaya çıkan olayların kadersel olduğundan bahsedebiliriz. Aile dizimi ya da regresyon gibi bir çalışma geçmişten gelen kalıpları kırmak için size yardımcı olabilir.

Venüs & Mars Geri Gidiyor: İlişkiler Mercek Altında

(Venüs Retro: 13 Mayıs – 25 Haziran, Mars Retro: 10 Eylül – 14 Kasım)

2020 yılında hem Venüs hem de Mars geri gidiyor. Bu iki gezegenin geri hareketi ilişkiler açısından romantik ya da sinir bozucu olabilir, eski aşklar, ilişkiler gündeme gelebilir. Eski sevgilinizle tekrar bir araya gelebilir ya da eski eşiniz ve yeni sevgilisiyle hiç ummadığınız bir yerde karşılaşabilirsiniz.

2020 yılında Venüs, 3 Nisan-7 Ağustos arasında 4 ay boyunca İkizler burcunda, yıldız haritanızda eğitim, seyahat, yurtdışı, hukuk, medya ve yayıncılığı gösteren 9. Evde olacak. Venüs İkizler burcunda, sizi inançlar ve ideallerle ilgili destekliyor.

Eğer yalnızsanız, yabancı bir ülkeden ya da farklı bir kültürden biri ilginizi çekebilir. Bu kişiyle bir seyahat sırasında tanışmanız da mümkün. Farklı şehirlerde yaşamak ya da yaş farkı söz konusu olabilir.

Eğer biriyle birlikteyseniz, partnerinizle seyahat edecek ve güzel vakit geçireceksiniz. Yeni şeyler öğrenmekten ve yeni yerler görmekten keyif alacaksınız.

Ancak Venüs 13 Mayıs – 25 Haziran arasında geri gidiyor, ilişkileri gözden geçirmeniz gerekiyor. Bu dönemde eski sevgililer, eski aşklar gündeme gelebilir. Yeni bir ilişkiye başlamak pek iyi değil, beklenmedik sorunlar çıkabilir ve ilişki umduğunuz gibi gitmeyebilir.

Eğer uzun süreli bir birlikteliğiniz varsa, 13 Mayıs – 25 Haziran arasında partnerinizle daha açık konuşmak ve sorunları masaya yatırmak gerek. Geçmişten gelen konuları tartışabilir, kafanıza takılan şeyleri çözebilirsiniz. Ya da kısa bir seyahate çıkabilir, daha önce birlikte keyifli vakit geçirdiğiniz bir yere gidebilir, eski günleri hatırlayıp anıları tazeleyebilirsiniz.

Partnerinizle uzun vadeli hedeflerinizi gözden geçirmeniz ve farklı hayalleri, idealleri uzlaştırmanız gerekiyor.

2020 yılında ikili ilişkiler büyük bir gündem olacak, zira Mars yılın 2. yarısında Koç burcuna yıldız haritanızda 7. Eve geçiyor. Mars normalde bir burcu 2 ayda geçiyor ancak 2 yılda bir geri hareket ediyor ve bir burçta normalden daha uzun süre kalıyor. Mars 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021 arasında (6 ay) Koç’ta olacak, 10 Eylül-14 Kasım arasında geri gidecek.

İlişkilerde daha girişken ve bağımsız davranabilir, aktif iddialı kişilere ilgi duyabilirsiniz. Partnerinizin ya da ortağınızın fevri tavırlarıyla karşılaşmanız mümkün. En iyi ihtimalle, birlikte çok iş halledebilir, yeni girişimlerde bulunabilir ya da seyahate çıkabilirsiniz.

Ancak 10 Eylül – 14 Kasım arasında, Mars geri giderken, önemli ilişkiler sarsılabilir. Partnerinizle uzlaşmanız zor görünüyor. Geçmişten gelen konular ortaya çıkıyor, tartışmalar büyüyor. Öfkenizi bastırabilirsiniz fakat daha sonra patlama olasılığı da var. En iyisi açık olmak ve duygularınızı karşınızdakini kırmadan ifade etmek ve nerede ayrı düştüğünüzü, asıl problemi bulmak.

Bu dönemde eski sevgilinize kafayı takabilir, öfke, kıskançlık ya da tutku hissedebilirsiniz. Geçmişi sorgulamanız ve hala bitmeyen duygularla karşılaşmanız mümkün. Ya da eski bir aşk canlanabilir, tekrar bir araya gelmeyi düşünebilirsiniz. İyi düşünün!

Eski eşinizle sorun yaşayabilir, çocuklarınız ya da başka ortak konularla ilgili anlaşmazlığa düşebilirsiniz.

Mars Koç burcunda iken (2020’nin 2. yarısı) ilişkilere dikkat edin, fazla açık sözlü, fevri ya da tartışmacı olabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız kişiler de bu durumdan etkileniyor. Diplomatik olmanız zor görünüyor. Muhalefetle karşılaşabilirsiniz ve özel hayatınızda ya da iş hayatında ipler kopma noktasına gelebilir.

Satürn Kova’da: Yaratıcılığınız Ortaya Çıkıyor

22 Mart – 2 Temmuz 2020, 17 Aralık 2020 – 6 Mart 2023

22 Mart-2 Temmuz arasında ciddi, başarı odaklı Satürn Oğlak’tan çıkıyor ve yıldız haritanızda aşk, çocuklar, hobiler ve kendini ifade ile ilgili 5. Eve geçiyor. 17 Aralık’ta Satürn tekrar Kova’ya geçecek ve 6 Mart 2023’e dek burada kalacak.

22 Mart-2 Temmuz arasında 2021-22 yıllarında yaşayacağımız Satürn Kova döneminin ön hazırlığını yapacağız. Satürn burada, aşk, eğlence, hobiler/keyifler ve çocuklara bakış açınızın değişeceğini, bu konuları ciddiye almaya başlayacağınızı gösteriyor. Hobileriniz ile daha ciddi bir şekilde ilgilenmeye başlayabilir ve bir hobinizi işe dönüştürebilirsiniz.

Kendinizi ifade etmenizi sınırladığınız noktaları fark edecek, diğer insanların sizi onaylamasını beklemeden kendinizi sevmeyi, olduğunuz gibi ifade etmeyi ve kendinizle gurur duymayı öğreneceksiniz.

Çocuk sahibi olabilir ve çocuk sahibi olmanın sorumlulukları ile yüzleşebilirsiniz. Çocuğunuz varsa eğer, onunla daha fazla ilgilenmeniz, daha dikkatli, disiplinli ve organize olmanız gerek.

Eğer yalnızsanız, kalıcı bir ilişkiye girmek isteyeceksiniz. Eğer bir ilişkiniz varsa, ilişkiniz sağlam bir temele oturacak. Ya da birtakım sorunlarla, ayrılıkla, birlikte olmanızı engelleyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sizden daha olgun, otorite konumunda ya da yaşça büyük birine aşık olabilirsiniz.

Satürn yaklaşık 30 yılda bir, bir burcu ziyaret ediyor, en son 6 Şubat 1991-29 Ocak 1994 arasında Kova’daydı. Eğer hatırlayabiliyorsanız, bu dönemde yaşadıklarınız 2020 bahar ayları ve 2021-22 için size ipucu verebilir.

Jüpiter-Satürn kavuşumu (21 Aralık 2020)

Hayatınızda yeni bir temel oluşturduğunuz 2020’nin sonunda sahne değişiyor. 19 Aralık’ta şanslı Jüpiter özgür ruhlu Kova’ya geçiyor ve 17 Aralık’tan beri Kova’da olan Satürn’e katılıyor. Satürn 6 Mart 2023’e, Jüpiter ise 29 Aralık 2021’e dek burada olacak.

21 Aralık 2020’de Jüpiter ve Satürn 0°29’ Kova burcunda birleşiyor. Bu 20 yılda bir gerçekleşen bir kavuşum ve yeni bir dönemin başlangıcını gösteriyor. Jüpiter ve Satürn en son 28 Mayıs 2000’de Boğa’da birleşmişlerdi.

Jüpiter-Satürn kavuşumu yıldız haritanızda aşk, çocuklar ve kendini ifade ile ilgili 5. Evde gerçekleşiyor. Gerçek aşkı bulmak, çocuk sahibi olmak ya da yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak söz konusu olacak.

Maceracı Jüpiter ile hesapçı Satürn birbirinin zıddı olsa da ikisinin birleşimi hayallerimizi gerçeğe dönüştürebilecek sağlam bir yapı kurmaya, sağlam bir temel atmaya işaret ediyor. Jüpiter fırsatları görmemizi, Satürn ise tedbirli ve dikkatli olmamızı sağlıyor.

2021 yılında hem ayaklarınızı yerden kesen hem de size güven veren birine aşık olabilirsiniz.

Eğer biriyle birlikteyseniz, ilişkiniz ciddiye biniyor, nişanlanmayı, evlenmeyi ya da birlikte yaşamayı düşüneceksiniz.

Kendinizi daha iyi ifade edecek, son 3 yıldır kapandığınız evinizden, kabuğunuzdan çıkacak, hayattan keyif alacaksınız. Sevdiğiniz bir alanda çalışmaya başlamanız ya da bir hobinizi işe dönüştürmeniz mümkün.

Çocuk sahibi olabilir ya da çocuklarla çalışmaya başlayabilirsiniz.

Yengeç/Oğlak Tutulmaları: İş-Özel Hayat Dengesi

10 Ocak, 21 Haziran, 5 Temmuz

Temmuz 2018’den beri Yengeç ve Oğlak’taki tutulmalar sizi ev, aile ve iş, kariyerle ilgili olarak etkiliyor. 2019 yılında bu eksende 4 tutulma vardı. Hem iş hem de evle ilgili sarsıldınız ve hayatınızda önemli değişimler oldu. 2020 yılında Yengeç/Oğlak aksında 3 tutulma daha olacak.

10 Ocak’ta Yengeç burcunda Ay Tutulması var. Tutulma 10. Evde Satürn ve Plüton’un karşısında, iş hayatında önemli bir dönüm noktasını gösteriyor. Birlikte çalıştığınız biriyle yollarınızı ayırabilir ya da sorumlu olduğunuz bir görevi bırakabilirsiniz. Üst düzey bir kadın yöneticinin işten ayrılması mümkün. Muhtemelen işle ilgili hedefleriniz değişecek.

21 Haziran’da Yengeç burcunda Güneş Tutulması var. Kariyerinizle ilgili başlangıçlar gündemde. Herkes tatil planlarken siz işe odaklanacaksınız gibi görünüyor. Yeni fırsatlar, teklifler var.

5 Temmuz’da ise Oğlak burcunda Ay Tutulması var. Yıldız haritanızda ev, aile ve duygularla ilgili 4. Evde. Bu tutulma hayatınıza geçtiğimiz yıl Oğlak’ta gerçekleşen 3 tutulmanın (6 Ocak, 16 Temmuz ve 26 Aralık 2019) devamı niteliğinde değişimler getiriyor. Son yıllarda evde ve iç dünyanızda yaşadığınız değişimler tamamlanıyor. Taşınmak, ev almak, çocuk sahibi olmak, şehir/ülke değiştirmek söz konusu olabilir. Ait olduğunuz yeri buluyorsunuz.

İkizler/Yay Tutulmaları: Hayata Yeni Bir Pencereden Bakmak

5 Haziran, 30 Kasım, 14 Aralık

5 Haziran’da tutulmalar İkizler/Yay aksına geçiyor ve 4 Aralık 2021’e dek sizi yakın çevre, kardeşler, akrabalar, iletişim, eğitim ve yurtdışı ile ilgili etkiliyor. Önümüzdeki yıl görüşleriniz değişecek, hayata bakış açınız genişleyecek. Yeni şeyler öğrenecek, öğretecek ve seyahat edeceksiniz.

5 Haziran’da Yay’da Ay Tutulması var. Yoğun bir kursa, eğitime başlayabilir ya da medya, yayıncılıkla ile ilgili bir projeye girebilirsiniz. Kardeşlerinizle ilgili önemli gelişmeler var. İşle ya da yabancılarla ilgili karışıklar, seyahatler ya da hukuki meseleler gündeme gelebilir. Düşünceleriniz, hayata bakış açınız değişiyor.

30 Kasım’da ise İkizler’de Ay Tutulması var. Yurtdışına gidebilir, seyahate çıkabilir ya da eğitimle ilgili olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Yasal meseleler çözülüyor, davalar sonuçlanıyor.  Siz eğitim vermeye başlayabilir ya da yazdıklarınızı yayınlatabilirsiniz.

14 Aralık’ta Yay’da Güneş Tutulması var. Size çok şey katacak yeni insanlarla tanışabilir, eşinizle seyahate çıkabilir, hayatınızı olumlu yönde etkileyecek bir kurs, seminer veya workshopa katılabilir ya da kardeşlerle ilgili güzel haberler alabilirsiniz.

Uranüs Boğa’da: Ani Değişimler

6 Mart 2019 – 26 Nisan 2026

2018-19 yıllarında Uranüs Koç ve Boğa arasında gidip geldi ancak bu yıl temelli Boğa’ya, yıldız haritanızda yakın ilişkiler, dönüşüm ve ortak paralarla ile ilgili 8. Eve yerleşiyor. Korkulardan özgürleşeceğiniz ve duygusal olarak yenileneceğiniz bir dönemdesiniz.

Uranüs 2026 yılı Nisan ayına dek burada olacak. Özgürlük ve ilerlemeyi sembolize eden Uranüs, herhangi bir burcu 84 yılda bir ziyaret ediyor. Yani, bu hayatınızda sadece bir kere yaşayacağınız önemli bir değişim dönemi.

Bu süreçte finansal iniş çıkışlar, içsel huzursuzluklar, yakın ilişkilerde dramatik değişimler olabilir. Evlenebilir, çocuk sahibi olabilir ya da ortak bir yatırıma girebilirsiniz. 8. Ev diğer insanlarla maddi manevi birleşmekle ilgili olduğundan bu bağlar kolay kopmaz. Ayrılık, özgürlük, bireysellik ve değişimi temsil eden Uranüs’ün burada olması zor olabilir. Güven ve yakınlıkla ilgili önemli dersler var.

Finansal olarak tedbirli olmanız önemli. Uranüs, ortak finansal konular, eşinizin geliri, vergi, sigorta, krediler, borç-alacak, miras ve yatırımla ilgili ani gelişmelere ve değişen koşullara işaret ediyor. İkili ilişki ve ortaklıklarda kendinizi korumaya almanız iyi olabilir. Boşanma ya da ortaklığın bitmesi gibi bir durumda zarara uğramanızın önüne geçebilirsiniz. Farklı finansal ortaklıklara girebilir, başkaları ile kaynaklarınızı birleştirebilir ve fayda sağlayabilirsiniz. Ancak yatırımlarda iniş çıkış ve kredi, borç, alacak vb. şeylerde beklenmedik olaylara karşı tedbirli olun. Finansal olarak bağımsız olmanız ve kendi kaynaklarınıza güvenmeniz gerekiyor. İniş çıkışlara hazırlıklı olmak için varsa borçlarınızı kapatın.

Bu ev metafizik konular, bilinmeyen, ölüm ve ölüm ötesi, korkular, egosal bağımlılıklar ve iç dünyamızın derinlikleri ile ilgili olduğundan ruhsal ve duygusal çalışmalara ilgi duyabilir, terapi vb.den yardım alabilir, aile dizimi, regresyon, hipnoz, psikanaliz vb. konularla ilgilenebilirsiniz. Hiç beklemediğiniz farkındalıklar ve çözülmeler yaşamanız mümkün. Geçmiş hayatlardan ya da çocukluğunuzdan gelen bazı travmalar çözülecek, duygusal ve ruhsal olarak hafifleyeceksiniz. Bazı iniş çıkışlar, sembolik anlamda yeniden doğuş yaşayabilirsiniz.