2020’de Oğlak Burcu ve yükselen Oğlak

Jüpiter Oğlak’ta: Yeni Başlangıçlar

2 Aralık 2019 – 19 Aralık 2020

Jüpiter 2 Aralık 2019’da yıldız haritanızda kişilik, dış görünüş, sağlık ve başlangıçları gösteren 1. Eve girdi, 2020 yılına damganızı vurmaya hazır olun. 2020 size başarı, onur, saygınlık ve liderlik getiriyor. Öyle görünüyor ki sorumluluk almanıza ve yol göstermenize ihtiyaç olacak.

Kabuğunuza çekildiğiniz ve hayatınızdan çıkması gereken şeyleri geride bıraktığınız bir yıldan sonra yeni bir döneme giriyorsunuz. 2020’de şans sizden yana.

Jüpiter konfor alanından çıkmak, yeni şeylere başlamak yönünde sizi destekliyor. Birçok yönden hayatınız daha iyiye gidiyor ve olumlu gelişmelerle karşılaşıyorsunuz. Cömert ve iyimser, diğer insanları oldukları gibi kabul eden tavrınız ilişkilere olumlu yansıyor. Dış görünüşünüzü yeniliyor, iyi alışkanlıklar ediniyor, yeni tanıştığınız insanların dikkatini çekiyorsunuz. Yeni deneyimlere açık olarak kendinizi geliştiriyor, ufkunuzu genişletiyorsunuz. Geçmişte takıldığınız konuları geride bırakıyorsunuz. Kendinize güveniniz artıyor ve hayata olumlu bakıyorsunuz.

Bu sene uzun yıllardır süregelen dönüşüm tamamlanıyor ve küllerinizden doğuyorsunuz. 2008’den beri Oğlak’ta ilerleyen Plüton yavaş ve derin bir değişimi gösteriyor. 2018’de Satürn de Oğlak’a girdi ve bu süreci daha da belirgin bir hale getirdi. 2019’da Oğlak’ta 3 de tutulma yaşadınız. Geçtiğimiz 2 yıl oldukça zor olsa da 2019 Aralık’ta Jüpiter’in Oğlak’a geçmesiyle hayatınızda her şey yerli yerine oturuyor. Şimdi kendinizi çok daha iyi tanıyorsunuz ve çok daha güçlüsünüz. Size sorumluluk ve liderlik getiren yeni başlangıçlara hazır olun.

Satürn Oğlak’ta: Sorumluluk Alma Zamanı

20 Aralık 2017 – 17 Aralık 2020

Satürn 1991 yılından beri ilk defa 2017 sonunda kendi burcu Oğlak’a girdi ve 2020 yılının sonuna dek Oğlak’ta olacak. Bu hayatınızda yeni bir dönemin başladığını gösteriyor. Satürn Zodyak’taki turunu yaklaşık 29 yılda tamamlıyor, dolayısıyla 29 yıllık bir döngünün başındasınız. Çalışmaya devam edin, Satürn hayatınızı yeniden şekillendiriyor, size dayanıklılık ve sabır getiriyor.

Aslında uzun bir süredir kendinizi arıyor ve içten içe büyük bir değişim geçiriyorsunuz. Zira dönüşüm gezegeni Plüton, 2008-24 arasında burcunuzda ilerliyor. Son 10 yıldır kişiliğiniz, dış görünüşünüz, alışkanlıklarınız, durumlara ve insanlara yaklaşım tarzınız tamamen değişiyor. Kendinizi yeniliyor ve kabuk değiştiriyorsunuz. 2017 sonunda Satürn’ün Oğlak’a geçmesiyle bu değişim somut ve görünür haldi. İradeniz güçlendi, kendinizi daha iyi tanıyor ve kontrol ediyorsunuz. Hem iç dünyanızda hem de çevrenizde güç kazandınız, kendinizi güçlü ve otoriter bir şekilde ortaya koyuyorsunuz. Kim olduğunuza ilişkin çok şey keşfediyorsunuz, buna bazen karanlık yönler de dahil. Etrafınızdaki insanları ve olayları kontrol etmek isteyebilirsiniz fakat en iyisi bu dürtüye karşı koyun, kendi hayatınıza odaklanın ve diğer insanlara karışmayın. Başkalarını ve hayatı kontrol edemeyeceğinizi öğreniyor, özgüveninizi tekrar kazanıyorsunuz.

Eski kalıpları ve doğru olmayan inançları geride bırakıyor, kimliğinizi yeniden oluşturuyorsunuz. Aralık 2019-Şubat 2020 arasında Satürn ve Plüton birleşiyor. Bu çok nadir bir kavuşum. (Bir önceki 1982’deydi.) 2020’de oldukça değişmiş olacaksınız.

Kim olduğunuzu, yetenek ve sınırlarınızı daha iyi göreceksiniz. 2018’den beri sorumluluklarınız artıyor, hayatınızda yeni başlangıçlar ve kararlar var. Sadeleşin, önceliklerinizi belirleyin ve yaratmak istediğiniz sonuçlara odaklanın. Sorumluluk almanız, çalışmanız ve sabırlı olmanız önemli. Gerçeklerle yüzleşiyor, bugüne dek yaptıklarınızı değerlendiriyor, hayatla ilgili beklentilerinizi gözden geçiriyorsunuz. Bu dönemde başladığınız iş, proje veya hobiler ilerleyen dönemlerdeki kariyerinizin, işinizin ilk adımı olacak. Uzun bir dönemin (28-29 yıl) başındasınız. Yaklaşık 7 yıl sonra hayatınızın, bu dönemde başladığınız şeyler etrafında şekillenmeye başladığını görebilirsiniz.

Son 2 yıl çok kolay geçmedi, üzerinizde çok yük ve sorumluluk vardı, ancak 2 Aralık 2019’da Jüpiter burcunuza girdi ve 2020’de işler kolaylaşacak. Yolunuz açılıyor ve güzelleşiyor.

Geçtiğimiz 2 yılda zaman zaman dünyanın tüm yükü omuzlarınızda gibi hissettiniz. Çok çalıştınız ve yoruldunuz. Belki sağlık sorunları gündeme geldi. Neyse ki, bu yıl sağlığınız düzeliyor, keyfiniz yerine geliyor. Beslenmenize dikkat edin ve iyi hissetmenizi sağlayacak aktivitelere zaman ayırın.

Satürn Oğlak’ta sorumluluk almayı, olgunlaşmayı ve büyümeyi gösteriyor. Geçtiğimiz yıl Satürn’le birlikte Plüton ve tutulmalar da buradaydı. Hayatınızda sadece bir defa yaşayacağınız önemli etkiler aldınız. Bazı ayarlamalar yapmanız ve sorumluluk almanız gerekti. 2020’de Satürn 22 Mart-2 Temmuz arasında burcunuzdan çıkacak ve Kova’ya geçecek. 2 Temmuz’da tekrar burcunuza dönecek ve 17 Aralık 2020’ye dek burada olacak. 26 Aralık 2019 ile 5 Temmuz 2020’de Oğlak’ta 2 tutulma daha var. Neyse ki Jüpiter de yıl boyunca Oğlak’ta sizi destekliyor.

Kariyer anlamında çok çalışıp yerinizi sağlamlaştıracağınız, tanınacağınız bir dönemdesiniz. Kendinden kuşkuyu aşabilir, ustalık geliştirebilir ve önemli bir pozisyona gelebilirsiniz. 2020’de çalışmanızın sonuçlarını almaya başlıyorsunuz.

1.Ev dış görünüşü de gösteriyor, dış görünüşünüzü değiştiriyor, daha sade ama etkileyici bir tarza, siyah, beyaz, gri ya da toprak renklere yöneliyorsunuz. Yoga, pilates ya da spora başlayabilirsiniz, Jüpiter burcunuzda olduğundan kilonuza dikkat edin, kilo alma olasılığı var.

Venüs & Mars Geri Gidiyor: İlişkiler Mercek Altında

(Venüs Retro: 13 Mayıs – 25 Haziran, Mars Retro: 10 Eylül – 14 Kasım)

2020 yılında hem Venüs hem de Mars geri gidiyor. Bu iki gezegenin geri hareketi ilişkiler açısından romantik ya da sinir bozucu olabilir, eski aşklar, ilişkiler gündeme gelebilir. Eski sevgilinizle tekrar bir araya gelebilir ya da eski eşiniz ve yeni sevgilisiyle hiç ummadığınız bir yerde karşılaşabilirsiniz.

2020 yılında Venüs, 3 Nisan-7 Ağustos arasında 4 ay boyunca İkizler burcunda, yıldız haritanızda iş ortamı, iş arkadaşları ve sağlıkla ilgili 6. Evde olacak. Venüs İkizler burcunda, sizi hayatınızı organize etmekle ilgili destekliyor.

Venüs İkizler’de iken çalışmaktan keyif alacak, iş ortamında iyi ilişkiler kuracaksınız. Çalışma ortamınızı güzelleştirebilirsiniz, işleriniz yolunda gidecek. Sağlıklı yaşam konularına merak salabilir, bunları öğrenmekten ve kendinize iyi bakmaktan keyif alabilirsiniz.

Ancak Venüs 13 Mayıs-25 Haziran arasında geri gidiyor, bu dönemde iş arkadaşlarınızla ilişkilere özen gösterin, uzlaşmacı ve diplomatik davranın. Yorgunluk, huzursuzluk, dinlenme ihtiyacı ortaya çıkabilir. Venüs geri giderken sağlığınıza dikkat edin, ameliyat ya da estetik operasyonları erteleyin. Günlük işleriniz aksayabilir, gecikmeler yaşanabilir. Projeleri elden geçirmeniz ve bazı düzeltmeler yapmanız gerekebilir. Beraber çalıştığınız bazı kişilerle fikir ayrılığına düşebilirsiniz. Sizin için çalışan bazı kişilerle yollarınızı ayırmaya karar verebilir, yeni elemanlar arayabilirsiniz.

Diğer yandan Venüs geri giderken eski iş arkadaşları ya da müşterilerle görüşmek ve tekrar birlikte çalışmak mümkün.

Venüs geri giderken ilişkilerde verdiğiniz kadar alamadığınızı düşünebilir ya da her şeyi kendi başınıza halletmeye çalıştığınızı fark edebilirsiniz. Yükünüzü hafifletecek güvenilir kişiler bulmanız ve başkalarının size destek olmasına izin vermeyi öğrenmeniz gerek.

2020 yılında ev ve aile de gündeminizde olacak, zira Mars yılın 2. yarısında Koç burcuna yıldız haritanızda 4. Eve geçiyor. Mars normalde bir burcu 2 ayda geçiyor ancak 2 yılda bir geri hareket ediyor ve bir burçta normalden daha uzun süre kalıyor. Mars 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021 arasında (6 ay) Koç’ta olacak, 10 Eylül-14 Kasım arasında geri gidecek.

Mars sizi duygular, iç dünya, geçmiş, kökler, güvende hissetmek, ev ve aileyle ilgili etkiliyor. Ev alabilir, taşınabilir, geçici olarak başka bir şehre yerleşebilir, evinizde dekorasyon ya da tadilat yapabilirsiniz. Aile içi tartışmalar çıkabilir, anne-babanızla ilgilenmenizi gerektiren durumlar olabilir.

Mars geri giderken aile içinde geçmiş olaylar gündeme gelecek, kırgınlıklar su yüzüne çıkabilir, aile içi dinamikler değişebilir.

Eğer evle ilgili sorumluluklarınız fazla ise ve diğer aile üyeleri size destek olmuyorsa, patlama noktasına gelebilirsiniz. O nedenle evde kendi payınıza düşeni yapın ancak diğer aile üyelerinin de kendi payına düşeni yapmalarını isteyin.

Mars geri giderken kendinizi güvende hissetmekte zorlanabilir, çocukluk travmalarını fark edebilir, iyileştirebilirsiniz.

Satürn Kova’da: Para, Değerler, Güvenlik

22 Mart – 2 Temmuz 2020, 17 Aralık 2020 – 6 Mart 2023

22 Mart-2 Temmuz arasında ciddi, başarı odaklı Satürn Oğlak’tan çıkıyor ve yıldız haritanızda para ile ilgili 2. Eve geçiyor. 17 Aralık’ta Satürn tekrar Kova’ya geçecek ve 6 Mart 2023’e dek burada kalacak.

22 Mart-2 Temmuz arasında 2021-22 yıllarında yaşayacağımız Satürn Kova döneminin ön hazırlığını yapacağız. Satürn burada, finansal konuları sağlam bir temele oturtmanız gerektiğini gösteriyor. Değer verdiğiniz şeyleri gözden geçirecek, hak ettiğiniz kadar kazanıp kazanmadığınızı sorgulayacaksınız. Çalışmanızın karşılığında daha fazlasını hak ettiğinizi düşünüyor ve gelirinizi arttırmak istiyorsunuz. Finansal durumunuzda ani değişiklikler beklemeyin ancak yavaş ama istikrarlı bir şekilde gelirinizi arttırabilir, maddi durumunuzu iyileştirebilirsiniz. Bütçe yapmanız, harcamalarınıza dikkat etmeniz ve tutumlu olmanız gerek.

Eğer kazandığınızdan fazla harcıyor ve hesabınıza dikkat etmiyorsanız, maddi sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu süreçte yaşadıklarınız para ile ilgili düşüncelerinizi ve duygularınızı gözden geçirmenizi sağlayabilir. Maddi konularda tedbiri elden bırakmayın.

Satürn yaklaşık 30 yılda bir, bir burcu ziyaret ediyor, en son 6 Şubat 1991-29 Ocak 1994 arasında Kova’daydı. Eğer hatırlayabiliyorsanız, bu dönemde yaşadıklarınız 2020 bahar ayları ve 2021-22 için size ipucu verebilir.

Jüpiter-Satürn kavuşumu (21 Aralık 2020)

Yeni sorumluluklar ve başlangıçlar yılı 2020’nin sonunda sahne değişiyor. 19 Aralık’ta şanslı Jüpiter özgür ruhlu Kova’ya geçiyor ve 17 Aralık’tan beri Kova’da olan Satürn’e katılıyor. Satürn 6 Mart 2023’e, Jüpiter ise 29 Aralık 2021’e dek burada olacak.

21 Aralık 2020’de Jüpiter ve Satürn 0°29’ Kova burcunda birleşiyor. Bu 20 yılda bir gerçekleşen bir kavuşum ve yeni bir dönemin başlangıcını gösteriyor. Jüpiter ve Satürn en son 2000 yılı Mayıs ayında Boğa’da birleşmişlerdi.

Jüpiter-Satürn kavuşumu yıldız haritanızda para değerler ve güvenlikle ilgili 2. Evde gerçekleşiyor. Bu ev kendinize verdiğiniz değeri de gösteriyor.

Maceracı Jüpiter ile hesapçı Satürn birbirinin zıddı olsa da ikisinin birleşimi hayallerimizi gerçeğe dönüştürebilecek sağlam bir yapı kurmaya, sağlam bir temel atmaya işaret ediyor. Jüpiter fırsatları görmemizi, Satürn ise tedbirli ve dikkatli olmamızı sağlıyor.

Eğer maddi konularda bilinçli davranan, tutumlu biriyseniz ve son 3 yıldır Satürn burcunuzdan geçerken gereken çalışmayı yaptıysanız, 2020 Aralık ayında ve 2021 yılında çalışmanızın sonuçlarını görecek ve gelirinizi arttıracaksınız. Ancak eğer para konularında bilinçsiz davranıyorsanız, 2020 sonunda finansal konulara dikkat etmek ve bütçe yapmak durumunda kalabilirsiniz.

2021 yılında hem finansal fırsatlara açık olacak hem de temkinli hareket edeceksiniz, iyi hesaplanmış riskler alabilir, dikkatli değerlendirip yatırım yapabilir ve kazançlı çıkabilirsiniz. Yeteneklerinizi geliştirecek ve düşündüğünüzden daha değerli olduğunuzu fark edeceksiniz.

2020 yılında tutumlu olun ve paranızı, kaynaklarınızı dikkatli kullanın, zira 2020 sonunda finansal kısıtlamalar söz konusu olabilir. 2021 yılında sağlam ancak karlı yatırım ya da iş fırsatları karşınıza çıkacak ve maddi durumunuzu sağlamlaştıracaksınız. Ev ya da araba gibi büyük bir satın alma gerçekleştirebilirsiniz.

Yengeç/Oğlak Tutulmaları: İlişkilerde Denge

10 Ocak, 21 Haziran, 5 Temmuz

Temmuz 2018’den beri Yengeç ve Oğlak’taki tutulmalar ikili ilişkiler ve ilişkiye yaklaşımınız ile ilgili değişimleri gösteriyor.

2020 yılında Yengeç/Oğlak aksında 3 tutulma daha olacak. Yakın ilişkilerde alma-verme dengesini yeniden kuracaksınız. Önemli ilişki ve dostlukların dinamiği değişiyor ve kendinizi daha iyi tanımaya başlıyorsunuz. Dış görünüşünüzü yenileyecek, cesaret ve güven geliştireceksiniz.

10 Ocak’ta Yengeç burcunda Ay Tutulması var. Bu tutulma önemli bir ilişkiyi dönüm noktasına getiriyor, evlilik, nişan, söz ya da ortaklık gündeme geliyor. Yürümeyen bir ilişki ya da ortaklık ise, aniden bitebilir. Tutulma Satürn ve Plüton’un karşısında olacak, yoğun duygular ortaya çıkabilir, geçmişi geride bırakın, yolunuza devam edin.

21 Haziran’da Yengeç burcunda Güneş Tutulması var. Yeni bir ilişki, dostluk ya da ortaklık gündeme geliyor. Bu kişi daha önceden tanıdığınız biri olabilir, eski sevgilinize bir şans daha verebilirsiniz.

5 Temmuz’da ise Oğlak burcunda Ay Tutulması var. Yıldız haritanızda kişiliğiniz, dış görünüşünüz ve sağlığınızla ilgili 1. Evde. Bu tutulma hayatınıza geçtiğimiz yıl Oğlak’ta gerçekleşen 3 tutulmanın (6 Ocak, 16 Temmuz ve 26 Aralık 2019) devamı niteliğinde değişimler getiriyor. 2019 başında beri büyüyor, gelişiyor ve kendinize güveninizi yeniden kazanıyorsunuz. Artık ortaya çıkma zamanı. Yeni başlangıçlar ve kararlar gündeme geliyor.

İkizler/Yay Tutulmaları: Kontrol Etmek/Akışa Bırakmak

5 Haziran, 30 Kasım, 14 Aralık

5 Haziran’da tutulmalar İkizler/Yay aksına geçiyor ve 4 Aralık 2021’e dek sizi hayatınızı yeniden organize etmek ve çalışma/dinlenme dengesini kurmak için destekliyor. Bu sene bu alanda 3 tutulma var. Hem sağlığınıza özen göstermeniz hem de kendinize vakit ayırmanız ve ruhunuzu beslemeniz gerekiyor.

5 Haziran’da Yay’da Ay Tutulması var. Dinlenin, kendinize vakit ayırın, kısa bir tatile çıkın ve enerjinizi toplayın. Tutulma önemli bir farkındalık ya da bitiş getirebilir. Eğer çok çalışıyor ve kendinize iyi bakmıyorsanız, tükenebilirsiniz. Yakın çevrenizde yanıltıcı konuşmalar olabilir, işle ilgili aksaklıklar yaşanabilir.

30 Kasım’da ise İkizler’de Ay Tutulması var. İşle ilgili olumlu gelişmeler var. Departman ya da iş değiştirebilir, eğer ev ya da işte yardımcı arıyorsanız, istediğiniz gibi birini bulabilirsiniz. Sağlıklı yaşam konularına merak salacak, alışkanlıklarınızı değiştireceksiniz.

14 Aralık’ta Yay’da Güneş Tutulması var. Duygusal olarak iyileşiyor ve korkuları geride bırakıyorsunuz. İç dünyanızda olumlu değişimler var. Bazı şeyleri geride bırakmaya karar verecek ve geçmişten özgürleşeceksiniz. Yoga, terapi, bilinçaltı ya da enerji çalışmalarından faydalanabilirsiniz.

Uranüs Boğa’da: Aşkta heyecan

6 Mart 2019 – 26 Nisan 2026

2018-19 yıllarında Uranüs Koç ve Boğa arasında gidip geldi ancak bu yıl temelli (Nisan 2026’ya dek) Boğa’ya, yıldız haritanızda aşk, çocuklar, eğlence ve hobilerle ilgili 5. Eve yerleşiyor. Aşka ve eğlenceye yaklaşımınız değişiyor.

Oğlak çalışkan ve iş odaklı olsa da bu yıllarda oyun ve eğlence hayatınızda önemli fark yaratacak.

Uranüs herhangi bir burcu 84 yılda bir ziyaret ettiğinden bu hayatınız boyunca sadece bir defa yaşayacağınız bir transit. İçinizdeki dürtüler, istekler, arzular ve yaratıcılık ortaya çıkıyor. Farklı konularla ilgilenecek, ilginç hobiler edinecek ve özgün şeyler üreteceksiniz. Eğer sanat ya da yaratıcı uğraşlar içindeyseniz, en dikkat çekici ürünlerinizi ortaya koyacaksınız.

Aşkta da beklenmedik gelişmeler var, sizden çok farklı, özgürlüğüne düşkün ve sıra dışı biriyle karşılaşabilir, aniden başlayıp biten ilişkiler yaşayabilirsiniz. İlk görüşte aşk ya da çocuklarla ilgili beklenmedik gelişmeler olabilir. Varsa çocuklarınız başına buyruk davranabilir, onlara sınır koymak zor.

Özgürlük sizin için önemli, bağlanmakta zorlanabilir ve birden çok kişiyle görüşebilirsiniz. Karşınıza sizden çok genç, hayata bakış açınızı yenileyecek, size farklı bir perspektif kazandıracak biri çıkabilir. Aşk ilişkilerinde istikrar yakalamak zor, karşınızdakilerin sağı solu belli olmuyor. Beklenmedik bir hamilelik ya da çocuklarla ilgili gelişmeler hayatınızın akışını değiştirebilir. Uranüs aşkta maceracı olmanıza neden olacak. Yeniliğe ve değişime açık olarak heyecan arayacaksınız.