2020’de Kova Burcu ve yükselen Kova

Jüpiter Oğlak’ta: Geçiş Dönemi

2 Aralık 2019 – 19 Aralık 2020

Uzun bir araya hazır mısınız? Jüpiter 2 Aralık 2019’da yıldız haritanızda bilinçaltı, kapanış ve bitişleri gösteren 12. Eve girdi, bir süredir burada ilerleyen Satürn ve Plüton’a katıldı. Üstelik 26 Aralık 2019’da burada bir de Güneş tutulması gerçekleşti. Tutulma Jüpiter’le kavuşumda ve Uranüs’le olumlu açıdaydı. Öncelikle bu yılı atlattığınız için tebrikler, 2019 hayatınızda sadece bir defa yaşayacağınız oldukça zor bir yıl. Bu yıl arkadaşlarınızın desteği olsa da yılın büyük çoğunluğu kontrolünüz dışındaki gelişmeler, üzüntüler, belki kayıplar ve depresyona eğilimle geçti.

Bazı şeyleri geride bıraktınız, bilinçaltı korkularla yüzleştiniz ancak bu alanda halen biraz daha işiniz var gibi görünüyor. Neyse ki, Jüpiter işinizi kolaylaştıracak, 2020 yılı size duygusal ve ruhsal iyileşme getirecek. Hayatınızda sizi ne aşağıya çekiyor? Neyi bırakmanız, kimi affetmeniz gerekiyor? Bitirmeniz gereken ancak halen tutunduğunuz iş, ilişki, arkadaşlık ve alışkanlıklar neler?

Önümüzdeki yıl biraz içe dönmeniz, kendinizle hesaplaşmanız ve bitmemiş işlerle ilgilenmeniz gerekiyor. Zira, 19 Aralık 2020’de Jüpiter burcunuza geçecek, üstelik Satürn’le birlikte ve sizin için yeni bir dönem başlayacak. Şimdi hazırlık ve temizlik zamanı.

Bu sene kaçınılmaz olarak halının altına süpürdüğünüz duygular ve görmezden geldiğiniz problemlerle ilgileneceksiniz.

Artık hayatınızda yeri olmayan ilişkiler bitebilir, bazı alışkanlık ve davranışları geride bırakmanız gerekebilir, kayıp, yas ya da üzüntü söz konusu olabilir. Affetmek ve bırakmak bu yılın ana teması. Akışa uymak, olanı olduğu gibi kabul etmek ve kendi içinize dönmek en iyisi.

Özellikle affedemediğiniz bazı durumlar, kişiler var ise bunlar üzerinde çalışabilirsiniz. Kin, öfke, kırgınlıkları geride bırakıyor, iç dünyanızda temizlik yapıyor, duygusal olarak iyileşiyorsunuz. Bilinçaltının ortaya çıkması sürecinde zor anlar yaşayabilir, bazen çaresiz hissedebilirsiniz. Olayları zorlamaktan uzak durun. Bu yıl dışarıdan hiçbir şey olmuyor gibi görünse de içerde çok şey oluyor ve hayatınızda daha ileriye gidebilmeniz için yer açılıyor. Evrene güvenin, duygu ve düşüncelerinize dikkat edin ve sonuçları kontrol etmeye çalışmayın. Merak etmeyin, yılsonunda değişimi dış dünyada da görmeye başlayacaksınız.

Kafanızda çözemediğiniz bazı sorular olabilir, 12. Ev ruhsal yönümüz ve bilinçaltı ile ilgili, 2020’de rüya ve sezgiler size yol gösterecek. Rüyalarınıza dikkat edin ve aklınızdaki sorular üzerinde düşünmek için kendinize zaman ayırın. Meditasyon, yoga, regresyon, hipnoz ve enerji çalışmalarından da faydalanabilirsiniz.

Biraz yalnız kalmak ve dinlenmek isteyebilirsiniz. Ya da akıntıya karşı yüzmeye çalışabilir, birtakım hedeflere ulaşmak için kendinizi zorlayabilirsiniz. Ta ki bunun işe yaramadığını fark edene dek. Bu hırs yapma, mücadele etme değil, akışa uyma zamanı. Yavaşlamayı hedef ve isteklerinize ulaşma yönünde bir fırsat olarak görün. Eğer çok meşgul olursanız iç dünyanızdan gelecek mesajları kaçırabilir, iç sesinizi duymakta zorluk yaşayabilirsiniz.

Sanat, müzik, resim vb. yaratıcı uğraşlarla ilgilenmek de iyi. İç dünyanıza dönmek için neye ihtiyacınız varsa onu bulun, koşuşturmaya ara vermenin tadını çıkarın. Bu transit sanatçılar ve şifacılar için özellikle verimli geçebilir, hayal gücünüz artıyor, yetenekleriniz güçleniyor.

Sağlığınıza özen gösterin, stresten uzak durun, iş ya da özel hayatınızda üzerinize fazla yük almamaya çalışın. Gerekiyorsa bazı kişilere hayır deyin, hayır demeyi öğrenin ancak kendinize öncelik verin.

Yeme içme, alkol, sigara, kahve, tv, internet vb. bağımlıklılardan ya da size faydası olmayan alışkanlıklardan kurtulmak için iyi bir dönemdesiniz. Doğada vakit geçirmek de size iyi gelecek.

Satürn Oğlak’ta: İç Hesaplaşma

20 Aralık 2017 – 17 Aralık 2020

20 Aralık 2017’de kendi burcu Oğlak’a giren Satürn, yıldız haritanızda son yani 12. Evden geçiyor. 12. Ev bitişler ve kapanışlarla ilgili ve bu transit 1992 yılında başlayan döngünün sonuna geldiğinizi gösteriyor. Satürn’ün Oğlak’tan bir önceki geçişi 1988-91 arasında idi, o dönemde neler olmuştu, eğer yaş olarak sizin için anlamlıysa geçmişe bakabilirsiniz, benzer temalar ortaya çıkabilir.

2018-20 arasında zorlayıcı olsa da, hayatınızda sağlam yapılar kurmanız için gerekli bir içsel değişim sürecinden geçiyorsunuz. Günlük işlerden, koşuşturmadan uzaklaşmaya ve yalnız kalmaya ihtiyacınız var.

Zira Satürn, hayatınızda bir dönemin kapanmakta olduğunu gösteriyor. Kontrolünüzde olmayan gelişmeler var, akışa uymak en iyisi. Son 2 yıldır adını koyamadığınız korku ve endişeler özgüveninizi zayıflattı. Hayatınızda bazı şeyler bitti, değişiklik yapmanız gerektiğini hissediyor fakat ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Düşünce ve duygularınızı gözlemleyebilir, dış dünyadan uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Bugüne dek yaptıklarınızı/yapmadıklarınızı sorgulayabilir, korkularınızla yüzleşebilirsiniz. Yeni projelere başlamak yerine yarım kalan işleri tamamlayın, iç dünyanızla ilgilenin. Bugüne dek yaptıklarınızı/yapmadıklarınızı kendinizi yargılamadan ve suçlamadan değerlendirin. Korku ve endişelerinizin çoğu bilinçdışından geliyor ve gerçekleşmeyecek. Bir döngünün sonuna geldiniz. Vaktini doldurmuş, sizin için geride kalmış şeyleri bitirme zamanı. Bu nedenle önemli bir geçiş dönemindesiniz. Ve bu geçiş sonrasında yeni bir sayfa açılacak.

22 Mart 2020’de Satürn Kova burcuna geçecek ve hayatınızda 29 yıllık yeni bir dönem başlayacak. Satürn 2 Temmuz 2020’de Oğlak’a geri dönecek olsa da 22 Mart-2 Temmuz arasında Kova’da olacak ve bu yeni dönemin ilk sinyalleri ile karşılaşacaksınız. Satürn 17 Aralık 2020’de temelli Kova’ya geçecek.

Bir kaybın ardından iyileşmeye çalışıyor, hayatınızda belirsizliğin yoğun olduğu bir zamandan geçiyor, spritüel veya gönüllü çalışmalarla ilgileniyor olabilirsiniz. Ne olursa olsun, kendinize zaman tanıyın ve içe dönmek için vakit ayırın.

Bu yıl acele kararlar vereceğiniz bir yıl değil. Tam tersi, derin düşünmeniz, olayları birçok açıdan değerlendirmeniz, harekete geçtikten sonra bazen durmanız ve gidişatı gözlemlemeniz gerekiyor.

Satürn buradan geçerken ilişkilerde sınırlarınızı korumakta zorlanabilirsiniz. İşle ilgili sonuçları doğru tahmin etmek ve belirsizlikleri aşmak zor olabilir. Bu noktada yavaşlamak, hiçbir şeyi zorlamamak ve gözlemci olmak daha iyi.

Son 2 yıldır hayatınızda bir süredir devam eden ve yüzleşmekten kaçtığınız problemler yüzeye çıktı, belki de işler kötüye gitti ve Satürn sizi kaçınılmaz olarak bunlarla yüzleşmek zorunda bıraktı. Bu yıl bu problemleri çözecek ve geçmişi geride bırakacaksınız. En iyisi sorumluluğu kabul etmek ve yoga, meditasyon, aile dizimi, regresyon vb. tekniklerden yardım almak, sezgi ve rüyalarınızı takip etmek. 12. Ev bilinçaltı ile ilgili olduğundan varlığının farkında bile olmadığınız ancak sizi sabote eden düşünce ve kalıplar ortaya çıkabilir.

Satürn yaşlıları, 12. Evse hastaneleri gösteriyor, bir büyüğünüzün sağlık problemi nedeniyle hastanede kalabilir, ailenizden birine destek olabilirsiniz. Ancak eğer böyle bir durumda kalırsanız hem fiziksel hem de psikolojik yardım almaya ve kendinize iyi bakmaya özen gösterin.

Satürn 12. evden geçerken bazı problemler tekrar tekrar karşınıza çıkabilir, bu bilinçaltında farkında olmadığınız bir şeyle ilgili. Geçmişten gelen bazı kalıplar fobi ya da endişe olarak su yüzüne çıkabilir, hem iş hem özel hayatınızda aynı türden sorunlar ya da benzer insanlarla karşılaşabilirsiniz. Eğer hayatınızda tekrar eden ve kendinizi çaresiz hissettiğiniz bir durumla karşılaşırsanız, bunu çözmeye çalışırken bilinçaltınız açığa çıkabilir.

Satürn-Plüton kavuşumu: İçsel Dönüşüm

Aralık 2019 – Şubat 2020

2008-24 yılları arasında Oğlak burcunda ilerleyen Plüton, zaten bir süredir bilinçaltınızın kaynayan bir kazan olduğunu gösteriyor. Kendinizden ve başkalarından gizlediğiniz, hoşlanmadığınız yönlerinizle yüzleşiyorsunuz. 2018’de Satürn’ün buraya geçmesi ile içten içe yaşadığınız değişimler somut ve görünür hale gelmeye başladı,  farkındalığınız arttı ve iç dünyanızda köşe bucak temizliğe giriştiniz. Geçmişte olan ancak sizi halen etkilemeye devam eden olaylar geride kalıyor.

20 Aralık 2019-5 Şubat 2020 arasında Plüton Satürn’le birleşecek ve bu süreç tepe noktasına gelecek. Bu nadir bir kavuşum (bir önceki 1982’deydi). Bu dönemde korkularınızla, gölgenizle, bilinçaltı engellerle yüzleşebilirsiniz. Bilinçaltındaki olumsuz duygu ve düşünceler, kendi kendinizi sabote ettiğiniz kalıplar tamamen yıkılabilir. Eğer bir süredir bunlar üzerinde çalışıyorsanız, çabanızın meyvelerini göreceksiniz. Ve sezgileriniz size doğru yolu gösterecek. Bu dönemde ruh, zihin, beden bağlantısını daha fazla fark edebilirsiniz. Kendi sınırlarınızı korumanız ve “hayır” demeyi öğrenmeniz gerekiyor. Gizli konular ya da perde arkasında yaşananlar ortaya çıkabilir.

Venüs & Mars Geri Gidiyor: İlişkiler Mercek Altında

(Venüs Retro: 13 Mayıs – 25 Haziran, Mars Retro: 10 Eylül – 14 Kasım)

2020 yılında hem Venüs hem de Mars geri gidiyor. Bu iki gezegenin geri hareketi ilişkiler açısından romantik ya da sinir bozucu olabilir, eski aşklar, ilişkiler gündeme gelebilir. Eski sevgilinizle tekrar bir araya gelebilir ya da eski eşiniz ve yeni sevgilisiyle hiç ummadığınız bir yerde karşılaşabilirsiniz.

2020 yılında Venüs, 3 Nisan-7 Ağustos arasında 4 ay boyunca İkizler burcunda, yıldız haritanızda aşk, çocuklar, hobiler, tatil ve eğlenceyi gösteren 5. Evde olacak. Venüs İkizler burcunda iken hayatın tadını çıkarın, hobilerinizle ilgilenin, sosyalleşmeye ve eğlenceye vakit ayırın. Çocuklarla güzel zaman geçirebilir, iyi anlaşabilirsiniz.

Venüs yılın üçte birinde aşkla ilgili 5. Evden geçerken genellikle sizi olumlu etkileyecek. Diğer yandan 13 Mayıs – 25 Haziran arasında geri gidiyor, bu dönemde işler biraz sarpa sarabilir.

Eski bir aşk canlanabilir, eğer yalnızsanız, eski sevgiliniz/eşinizle tekrar bir araya gelebilirsiniz.

Eğer biriyle birlikteyseniz, Venüs geri giderken hasıraltı ettiğiniz anlaşmazlıklar tekrar gündeme gelebilir ve bunlar üzerine konuşmanız gerekebilir.

Eğer yalnızsanız, Venüs geri giderken yeni biriyle tanışabilirsiniz ancak bir süre sonra beklenmedik sorunlar çıkabilir ve ilişki umduğunuz gibi gitmeyebilir. Yaşananlar geçmiş duygusal travmaların farkına varmanıza sebep olacak.

2020 yılında bol bol gezebilirsiniz, zira Mars yılın 2. yarısında Koç burcuna yıldız haritanızda 3. Eve geçiyor. Mars normalde bir burcu 2 ayda geçiyor ancak 2 yılda bir geri hareket ediyor ve bir burçta normalden daha uzun süre kalıyor. Mars 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021 arasında (6 ay) Koç’ta olacak, 10 Eylül-14 Kasım arasında geri gidecek.

Mars Koç’ta iken yakın çevrenizde aktif olabilir, kardeş, komşu ve akrabalarla görüşebilir ya da yeni bir gruba girebilirsiniz. Bulunduğunuz şehirde etkinliklere/kurslara katılacak ve yeni insanlarla tanışacaksınız.

Ancak 10 Eylül-14 Kasım arasında ilişkilere özen gösterin ve ağzınızdan çıkan sözlere dikkat edin. Yakın çevrenizde gerginlik yaşayabilir ve arkadaşlıkları sorgulayabilirsiniz. Alttan alta rekabet olabilir ve ilişkileri olumsuz etkileyebilir. Yakın bir arkadaş, kardeş, kuzen, komşu ya da birlikte çalıştığınız birisiyle sorun yaşayabilirsiniz, yıllar öncesinden gelen kırgınlıklar gündeme geliyor.

Mars geri giderken şikayet etmeniz ya da istemeden de olsa kırıcı sözler sarf etmeniz olası. Eğer çevrenizdekilerle ilgili çok fazla konuşursanız, adınız dedikoducuya çıkabilir, dikkatli olun.

Yakın çevrenizle fikir ayrılıkları ve tartışmalar söz konusu olabilir ancak farklı görüşlere toleranslı olmanız gerekiyor. Kendinizi yazarak ya da konuşarak ifade etmeniz önemli, duygularınızı içe atmayın fakat gereksiz tartışmalardan uzak durun.

Satürn Kova’da: Yeni Başlangıçlar, Sorumluluklar

22 Mart – 2 Temmuz 2020, 17 Aralık 2020 – 6 Mart 2023

22 Mart-2 Temmuz arasında ciddi, başarı odaklı Satürn Oğlak’tan çıkıyor ve yıldız haritanızda kişilik, dış görünüş ve kendine güvenle ilgili 1. Eve geçiyor. 17 Aralık’ta Satürn tekrar Kova’ya geçecek ve 6 Mart 2023’e dek burada kalacak.

22 Mart-2 Temmuz arasında 2021-22 yıllarında yaşayacağımız Satürn Kova döneminin ön hazırlığını yapacağız. Satürn burada, hayatınızda yeni bir dönemin başladığını gösteriyor. Kendinizi daha iyi tanıyacak, kim olduğunuzu, yeteneklerinizi, sınırlarınızı daha iyi göreceksiniz. Sorumluluklarınız artabilir, yeni başlangıçlar yapabilir ve kararlar alabilirsiniz.

Sağlığınız ve bedeninizle ilgili konular gündeme gelecek. Beslenmenize dikkat edin ve üzerinizdeki baskıyı hafifletecek, iyi hissetmenizi sağlayacak aktivitelere zaman ayırın.

Gerçeklerle ve sorumluluklarla yüzleşecek, bugüne dek yaptıklarınızı değerlendirecek, hayatla ilgili beklentilerinizi gözden geçireceksiniz. Kendinize güveninizi yeniden inşa ediyorsunuz. Kimliğinizi yeniden tanımladığınız, şekillendirdiğiniz bir dönemdesiniz. Bu dönemde başladığınız işler, projeler, hobiler ilerleyen dönemlerdeki kariyerinizin, işinizin ilk adımı olabilir. Uzun bir dönemin (28-29 yıl) başındasınız. Yaklaşık 7 yıl sonra hayatınızın, bu dönemde başladığınız şeyler etrafında şekillenmeye başladığını görebilirsiniz. Ancak henüz hazırlık evresinde olduğunuzdan hemen sonuç beklemeyin. Ne istediğinizi, neye ihtiyacınız olduğunu anlamaya ve yeteneklerinizi gerçekçi bir şekilde değerlendirmeye odaklanın.

Satürn yaklaşık 30 yılda bir, bir burcu ziyaret ediyor, en son 6 Şubat 1991-29 Ocak 1994 arasında Kova’daydı. Eğer hatırlayabiliyorsanız, bu dönemde yaşadıklarınız 2020 bahar ayları ve 2021-22 için size ipucu verebilir.

Jüpiter-Satürn kavuşumu (21 Aralık 2020)

Belirsizliklerle dolu 2020’nin sonunda sahne değişiyor. 19 Aralık’ta şanslı Jüpiter özgür ruhlu Kova’ya geçiyor ve 17 Aralık’tan beri Kova’da olan Satürn’e katılıyor. Satürn 6 Mart 2023’e, Jüpiter ise 29 Aralık 2021’e dek burada olacak.

21 Aralık 2020’de Jüpiter ve Satürn 0°29’ Kova burcunda birleşiyor. Bu 20 yılda bir gerçekleşen bir kavuşum ve yeni bir dönemin başlangıcını gösteriyor. Jüpiter ve Satürn en son 2000 yılı Mayıs ayında Boğa’da birleşmişlerdi.

Jüpiter-Satürn kavuşumu yıldız haritanızda kimlik, kişilik, kendini tanımlama ve başlangıçlarla ilgili 1. Evde gerçekleşiyor. Bu ev bedeninizi ve sağlığınızı da gösteriyor.

Maceracı Jüpiter ile hesapçı Satürn birbirinin zıddı olsa da ikisinin birleşimi hayallerimizi gerçeğe dönüştürebilecek sağlam bir yapı kurmaya, sağlam bir temel atmaya işaret ediyor. Jüpiter fırsatları görmemizi, Satürn ise tedbirli ve dikkatli olmamızı sağlıyor.

Jüpiter ve Satürn burcunuzda size hayatınızda yapmak istediğiniz değişimler için cesaret ve sağduyu getirecek. Hesaplanmış riskler alabilir, yeni şeylere başlayabilir, hayalleriniz, idealleriniz doğrultusunda adım atabilirsiniz.

Son 3 yıldır yaşadığınız belirsizlikler geride kalacak ve hayatınız yeni başlangıçlar, iş, ilişki vs. etrafında şekillenecek. Kendinize güveniniz yerine gelecek ve hayata daha olumlu bakacaksınız, bir yandan da ayaklarınız yere sağlam basacak.

2020 yılında belirsizlikler sürse de 2021’de güçlenecek, yenilenecek ve kendinize geleceksiniz. Çevrenizde etkili olabilir, eğitim ve seyahat fırsatlarıyla karşılaşabilirsiniz. Dış görünüşünüzü yenileyecek, iyi alışkanlıklar edinecek, yeni tanıştığınız insanların dikkatini çekeceksiniz.

Yengeç/Oğlak Tutulmaları: Kontrol Etmek/Akışa Bırakmak

10 Ocak, 21 Haziran, 5 Temmuz

Temmuz 2018’den beri Yengeç ve Oğlak’taki tutulmalar sizi hayatınızı yeniden organize etmek ve çalışma/dinlenme dengesini kurmak için destekliyor.

2020 yılında Yengeç/Oğlak aksında 3 tutulma daha olacak. Akışa güvenmeyi öğrenecek, kontrol etmek ve kabul etmek arasında denge kuracaksınız.

10 Ocak’ta Yengeç burcunda Ay Tutulması var. Bu tutulma iş hayatında önemli bir dönüm noktasını gösteriyor. İş değişikliği ya da işten ayrılmak söz konusu olabilir. Sağlık nedeniyle çalışma şekliniz ve yaşam biçiminizde değişiklik yapmak durumunda kalabilirsiniz. Tutulma Satürn ve Plüton’un karşısında olacak, kontrolünüz dışında etkenler iş başında görünüyor.

21 Haziran’da Yengeç burcunda Güneş Tutulması var. İşiniz ya da sağlığınızla ilgili başlangıçları gösteriyor. Beslenme ve egzersiz alışkanlıklarınızı değiştirebilir, yeni bir işe ya da departmana geçebilirsiniz.

5 Temmuz’da ise Oğlak burcunda Ay Tutulması var. Yıldız haritanızda bilinçaltı, bitişler ve korkularla ilgili 12. Evde. Bu tutulma hayatınıza geçtiğimiz yıl Oğlak’ta gerçekleşen 3 tutulmanın (6 Ocak, 16 Temmuz ve 26 Aralık 2019) devamı niteliğinde değişimler getiriyor. Hayatınızdan çıkacak birileri ya da bir şeyler var. Ya da siz kendinizi nasıl sabote ettiğinizi fark edeceksiniz. Duygusal olarak yoğun bir dönem olabilir, gizli konular ve sırlar açığa çıkabilir, elinizde olmayan gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Programınızı hafifletin, sakinleşebileceğiniz ve rahatlayabileceğiniz aktivitelere katılın. Duygusal bir problem, affedemediğiniz bir kişi, endişe ya da korkuyla başa çıkmak için yardım alabilirsiniz. Hipnoz ya da regresyon gibi bir çalışmaya katılabilirsiniz, rüya ve sezgilere dikkat edin.

İkizler/Yay Tutulmaları: Kalbinin Sesini Dinle

5 Haziran, 30 Kasım, 14 Aralık                                                                                  

5 Haziran’da tutulmalar İkizler/Yay aksına geçecek ve 4 Aralık 2021’e dek ön plana çıkmak ve yeteneklerinizi sergilemek, kendinizi ifade etmekle bir grubun parçası olmak ve diğerleriyle birlikte hareket etmek arasında denge kurmaya çalışacaksınız.

5 Haziran’da Yay’da Ay Tutulması var. Size zarar veren bir arkadaşınızı, toksik bir ilişkiyi bitirmeniz ya da artık ait hissetmediğiniz bir grubun dışına çıkmanız gerekebilir. Gelecek planlarınız hızlı bir şekilde değişecek.

30 Kasım’da ise İkizler’de Ay Tutulması var. Bu tutulmada kendinizi gösterebilir ve diğerlerinin desteğini alabilirsiniz. Duygularınız yoğun olacak, aşk ya da çocuklarla ilgili gelişmeler gündeme geliyor.

14 Aralık’ta Yay’da Güneş Tutulması var. Yeni bir gruba girecek, arkadaşlarla seyahat edecek, yeni insanlarla tanışacaksınız. Geleceğe dair hedefler netleşiyor, umutlar tazeleniyor.

Uranüs Boğa’da: Ev ve Ailede Devrim

6 Mart 2019 – 26 Nisan 2026

2018-19 yıllarında Uranüs Koç ve Boğa arasında gidip geldi ancak bu yıl temelli Boğa’ya, yıldız haritanızda ev, aile ve iç dünyanızla ilgili 4. Eve yerleşiyor. Hem iç hem de dış dünyada değişim dönemine giriyorsunuz.

Uranüs 2026 yılı Nisan ayına dek burada olacak. Bu 7 yıllık dönem ev, aile hayatı ve duygularla ilgili olarak sizi etkileyecek. 2026’ya dek yaşam biçiminiz değişecek, başka bir şehre taşınabilir, ev değiştirebilir, aile içerisinde değişimler yaşayabilir, evlenebilir ya da çocuk sahibi olabilirsiniz. Eğer hayatınızın ileriki dönemlerindeyseniz ve çocuklarınız belli bir yaşa geldiyse, evden ayrılmaları söz konusu olabilir.

Uranüs herhangi bir burcu 84 yılda bir ziyaret ettiğinden bu hayatınız boyunca sadece bir defa yaşayacağınız bir transit.

Değişken, öngörülemez ve istikrarsız Uranüs yıldız haritanızda ev ve yerleşimle ilgili alandan geçiyor, önümüzdeki yıllarda yerleşik hayata geçmek biraz zor olabilir. Tam yerleştim derken tekrar taşınma gereği ya da ailevi bir konu ortaya çıkabilir ve planlar değişebilir. Güvende hissettiğiniz bir temel oluşturmakta zorlanıyorsunuz, ev/aileyle ilgili değişiklikler sıkça gündeme geliyor. Taşınmak, evinizde tadilat yapmak, anne-babanızla ilgili ani olaylar ve beklenmedik gelişmeler var. Ev/aileye yaklaşımınız değişiyor, daha fazla özgürlük arıyorsunuz. Huzursuz olabilirsiniz ancak ne yapmak istediğinizi de bilmiyorsunuz. Geçmişe ve geleneklere karşı tutumunuz değişebilir ve geçmişten gelen bağlar kopabilir.

Uranüs sürprizlerle ilgili, özel hayatınız sürprizlerle dolu olacak. Evlenebilir, boşanabilir, farklı insanlar -ev arkadaşları vb.- ile birlikte yaşayabilir, evinizde uzun süre akrabalarınızı ağırlayabilir, ailevi konularda beklenmedik olaylarla karşılaşabilirsiniz. Çocuk sahibi olabilir ya da evinizden online iş yapmaya başlayabilirsiniz.