2020’de İkizler Burcu ve yükselen İkizler

Jüpiter, Satürn ve Plüton Oğlak’ta

2 Aralık 2019 – 22 Mart 2020, 2 Temmuz 2020 – 17 Aralık 2020

2020’de Satürn, Plüton ve Jüpiter Oğlak’ta yıldız haritanızda 8. Evin gizemli sularında ilerliyor. Burası ortak finansal konular, büyük değişimler, yakın ve derin ilişkiler, psikoloji ve spritüel konularla ilgili. Dönüşüm ve yenilenme de bu evin konusu. Borç, kredi, yatırımları, başkalarıyla paylaştığımız ya da başkalarından aldığımız kaynakları gösteriyor.

İlişkilerde yakınlaşmak ve derinleşmekle ilgili derslerle yüzleşebilir, ikili ilişkilerde kendinizi hiç olmadığınız kadar savunmasız hissedebilirsiniz. Sırlarınızı paylaşmak ve gerçekte ne hissettiğinizi ifade etmek ilişkinizin farklı bir boyut kazanmasını sağlayacak. Ya da maddi kaynaklarınızı bir araya getireceksiniz. Muhtemelen hayatınızda daha önce hiç kurmadığınız kadar yakın bir ilişki ya da finansal bir ortaklık kuracaksınız.

8. ev ya hep ya hiç demek, tutkulu ve gerçek ilişkileri gösteriyor, birlikte olduğunuz insanlar ya da yaptığınız işlerle ilgili daha derin ve ciddi düşünecek, yüzeysel iş ve bağlantıları sürdürmek istemeyeceksiniz.

Yakın ilişkilerde varsa partnerinizle yaşadığınız sorunlar görmezden gelemeyeceğiniz bir noktaya gelebilir ve bunları çözmek durumunda kalabilirsiniz. Kendi başınıza bu sorunları çözmek kolay değil, evlilik ya da ilişki terapisine başvurabilirsiniz.

Bu süreçte iç dünyanızda güvenle ilgili problemler ve geçmiş travmalar açığa çıkacak, hayatı sorgulayacak, ruhsal konulara veya metafiziğe ilgi duyacaksınız. Bir terapistle çalışmak, korku ve bağımlılıklarla yüzleşmek için iyi olabilir. Kontrol edemeyeceğiniz şeyleri ya da çevrenizdeki insanları kontrol etmeye çalıştığınızı fark ediyor, takıntılarınızı anlamaya başlıyorsunuz. Hayatı sorgulamanız gücünüze sahip çıkmanıza ve olgunlaşmanıza neden oluyor.

Satürn 20 Aralık 2017’den beri yani son 2 yıldır Oğlak’ta, yıldız haritanızda 8. Evden geçiyor. Sabrı ve dayanıklılığı öğreniyor, kendinizle yüzleşiyor ve egosal istekleri geride bırakıyorsunuz. Bu sene yaptığınız çalışmaların ve gösterdiğiniz çabanın sonucunu almaya başlayacaksınız. Bir ilişki ciddiye binebilir, birlikte yaşamaya, nişanlanmaya, evlenmeye, çocuk sahibi olmaya ya da ev almaya karar verebilirsiniz.

8. ev büyük değişimleri gösteriyor, hayatınızda bir sayfa kapanıyor, ruhsal olarak hafifliyor ve yenileniyorsunuz ancak bu hiç kolay değil çünkü resmen kabuk değiştiriyorsunuz. İkizler dışadönük, hareketli, değişken ve hızlı bir burç olduğundan bu yavaş ve içsel değişim sürecine uyum sağlamak kolay olmayabilir. Ortak finansal konulardan yakın ilişkilere, cinsellikten güç ve yoğun duygulara birçok konuda gerçekleri daha iyi görecek ve kendinizi daha iyi anlayacaksınız. Başkalarıyla güçlerinizi birleştirebilir, yakın ortaklıklar ve ilişkiler kurabilir ya da yollarınızı ayırabilirsiniz. Güçlü duygular açığa çıkabilir, bastırılmış duygular patlayabilir.

Sevdiklerinize açık davranmakta zorlanabilir, başkalarıyla duygusal olarak bütünleşmekte ya da parasal konularda başkalarına güvenmekte sorun yaşayabilirsiniz. Duygusal ya da finansal olarak sizi destekleyen kişiler geri çekilebilir. Sevdiğiniz insanlardan beklentilerinizi yeniden düşünün. Onların değer verdiği şeylere özen göstermek ve ortak değerlerinizi tanımlamak ilişkileri iyiye götürecek.

Bu süreçte hayatınızı yeniden inşa ediyor, eski ve artık işinize yaramayan ya da size ait olmayan şeyleri geride bırakıyor ve neredeyse hayata yeniden başlıyorsunuz. Yüklü miktarda para kazanabilir ya da ödeme alabilir, korkularınızı aşabilir, hiç olmadığınız kadar güçlenebilir ve çevrenizde etkili olabilirsiniz. Kendi karanlığınızla yüzleşmeye ne kadar istekliyseniz, o kadar iyi bir duruma geleceksiniz.

Satürn 2020 sonuna dek burada kalacak. Eşinizin mali durumu, borç, alacak, vergi, miras, sigorta, yatırım ve kredilerle ilgili sorun, engel ve gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Para ile ilgili konularda tedbirli davranmalısınız. Sağlam ve uzun vadeli yatırımları değerlendirebilir, iş dışında size gelir getirecek alanlar bulabilirsiniz ancak hızlı sonuçlar beklemeyin. Bir borcun ya da finansal sorumluluğun yükünü hissedebilir ya da boşanma, hisse paylaşımı vb. bir süreç yaşayabilirsiniz.

Satürn-Plüton kavuşumu: Güç Oyunları (12 Ocak 2020)

Aralık 2019 – Şubat 2020

2008-2024 arasında Oğlak burcunda ilerleyen Plüton, ortak finansal konular ve yakın ilişkilerle ilgili önemli değişimlere işaret ediyor. Metafizikle ilgileniyor, hayatın anlamı üzerine düşünüyorsunuz. 2018-20 arasında Satürn de Oğlak’ta ve 2019 sonunda iç dünyanızda büyük bir dönüşümün eşiğine geliyorsunuz. 20 Aralık 2019-5 Şubat 2020 arasında Plüton Satürn’le birleşecek ve bu nadir kavuşum (bir önceki 1982’deydi) size büyük bir dönüşüm ve yenilenme getirecek. Derinlerde gömülü korkular yüzeye çıkacak. Aile dizimi, hipnoz, psikanaliz ya da regresyon gibi çalışmalardan faydalanmak, duygusal problemleri ve bağımlılıkları çözmek için yardım almak iyi olabilir.

Yoğun duygular ve sırlar ortaya çıkabilir, hayatınızı tümden değiştirecek kararlar alabilirsiniz. Satürn- Plüton kavuşumu belirsiz ya da gizli konuları açık hale getirecek. İki gezegen de karma ile ilgili olduğundan, bu dönemde ortaya çıkan olayların kadersel olduğunu söyleyebiliriz.

Uzun süredir devam eden bir sorunla ilgili harekete geçmeye karar vereceksiniz, bu psikoterapiye başlamak, dava açmak, işten ayrılmak ya da bir ilişkiyi bitirmek olabilir. 26 Aralık 2019’da Oğlak burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması, kafanızı netleştirmenize, sizin için en doğru kararı almanıza yardım edecek.

Jüpiter Oğlak’ta: Duygusal Özgürlük

2 Aralık 2019 – 19 Aralık 2020

Jüpiter 2 Aralık 2019’da yıldız haritanızda yakın ilişkiler, finansal ortaklıklar ve yatırımlarla ile ilgili 8. Eve geçiyor. Bu ya hep ya hiç diye düşüneceğiniz ve hiçbir şeyi yarım bırakmak istemeyeceğiniz bir dönemi gösteriyor. 7. Ev evlilik ise 8. Ev balayı sonrası, bir insanla maddi manevi yakınlaşmak ve hayatınızı birleştirmek demek.

Hem iş hem de özel hayatınızda 2019’da başlayan ilişkiler, ortaklıklar ciddileşiyor. Kendinize ve duygularınıza odaklanacak, yüzeysel ilişkilerden uzaklaşmak isteyeceksiniz.

2019’da kurduğunuz ilişkiler derinleşecek ve maddi-manevi kaynaklarınızı birleştirmek söz konusu olacak. Partnerinizle birlikte yaşamaya, evlenmeye, çocuk sahibi olmaya, ev almaya ya da ortak iş yapmaya karar verebilirsiniz. Yakın ve derin ilişkilerle ilgili, ruhsal iyileşme ve kişisel dönüşüm potansiyeli getiren olumlu koşullar var. Anlayışınız yükseliyor ve ilişkiniz derinleşiyor. Korkularla yüzleşiyor, ruhsal olarak iyileşiyor, yenileniyorsunuz. Yakınlarınız dolayısıyla finansal koşullarınız iyileşebilir. Eş ya da ortağınızın geliri artabilir.

2020 yatırım fırsatlarını değerlendirmek için iyi bir yıl. Finansal ortaklıklar, yatırımlar, borç, kredi, vergi, sigorta ve miras konularıyla ilgili şansınız açık. Ortaklıklardan finansal kazanç sağlayabilir, istediğiniz koşullarda kredi ya da borç bulabilirsiniz. Bir yakınınızdan size miras kalması olasılığı da var.

2020 içsel dönüşüm için önemli bir yıl, yüzeysel ilişkilerden uzaklaşmak, yakın ilişkilere odaklanmak, psikoterapi ya da ruhsal çalışmalarla ilgilenmek ve iç dünyanızda olan bitene dikkat etmek yenilenmenizi sağlayacak.

26 Aralık 2019’da Oğlak burcunda bir de Güneş Tutulması var. Jüpiter’le birlikte Satürn ve Plüton da Oğlak’ta yer alıyor. 2020 yılının başı duygusal ve finansal olarak yenilendiğiniz, korku ve bağımlılıkları geride bıraktığınız yoğun bir dönem olabilir. Elinize önemli bir maddi kaynak geçebilir. Evlilik kararı almak, hamilelik, ayrılık, miras vb. hayatınızı tamamen değiştirecek önemli bir olay gündeme gelebilir.

Jüpiter en son 18 Aralık 2007-5 Ocak 2009 arasında Oğlak’taydı. Bu tarihlerde yaşadıklarınızı gözden geçirin, 2020’de aynı temalarla karşılaşabilirsiniz.

Venüs & Mars Geri Gidiyor: İlişkiler Mercek Altında

(Venüs Retro: 13 Mayıs – 25 Haziran, Mars Retro: 10 Eylül – 14 Kasım)

Hem Venüs hem de Mars 2020 yılında geri gidiyor. Bu iki gezegenin geri hareketi ilişkiler açısından romantik ya da sinir bozucu olabilir, eski aşklar, ilişkiler gündeme gelebilir. Eski sevgilinizle tekrar bir araya gelebilir ya da eski eşiniz ve yeni sevgilisiyle hiç ummadığınız bir yerde karşılaşabilirsiniz.

2020 yılında Venüs, 3 Nisan-7 Ağustos arasında 4 ay boyunca İkizler burcunda, yıldız haritanızda kişilik, sağlık ve dış görünüşle ilgili 1. Evde olacak. Bu size cazibe, hoşluk ve çekicilik getirecek. Popülariteniz artıyor, görüştüğünüz kişiler etkinizde kalıyor.

Ancak Venüs 13 Mayıs – 25 Haziran arasında geri gidiyor, ilişkileri gözden geçirmeniz gerekiyor. Eğer başkalarının ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarınızın önüne koyuyor ve diğer insanları memnun etmeye odaklanıyorsanız, ilişkilerden geri çekilme ve içe dönme ihtiyacı duyabilirsiniz. Partnerinizden uzaklaşmak isteyebilir, tek başınıza bir şeyler yapmayı özleyebilirsiniz. İlişkilerde güvende hissetmekte zorlanıyorsunuz, geçmişten gelen sorunlar ortaya çıkıyor.

Bu dönemde biriyle birlikte olsanız da olmasanız da kendinize öncelik verin. İsteklerinize, ihtiyaçlarınıza ve mutluluğunuza özen gösterin.

13 Mayıs – 25 Haziran arasında eski sevgililer, eski aşklar gündeme gelebilir. Yeni bir ilişkiye başlamak pek iyi değil, beklenmedik sorunlar çıkabilir ve ilişki umduğunuz gibi gitmeyebilir.

13 Mayıs – 25 Haziran arasında estetik müdahalelerden ve dış görünüşünüzle ilgili büyük değişiklikler yapmaktan kaçının. Parayla ilgili önemli kararlar almayın, duygusal harcamalar yapmayın.

Venüs, 2012 yılında da 15 Mayıs – 27 Haziran arasında yine İkizler burcunda geri hareket etti. O dönemde neler olmuştu, hayatınızda kimler vardı, ne gibi olaylar yaşamıştınız, benzer temalar ortaya çıkabilir. 8 yıl önce hayatınızda olan biriyle bir araya gelebilir ve ilişkinize bir şans daha verebilirsiniz. Eğer hala birlikteyseniz, 2012 yılında kapattığınız bir konu, tekrar gündeme gelebilir.

2020 yılında arkadaşlıklar ve grup çalışmaları da önem kazanıyor, zira Mars yılın 2. yarısında Koç burcunda yıldız haritanızda 11. Evde olacak. Mars normalde bir burcu 2 ayda geçiyor ancak 2 yılda bir geri hareket ediyor ve bir burçta normalden daha uzun süre kalıyor. Mars 28 Haziran 2020-7 Ocak 2021 arasında (6 ay) Koç’ta olacak, 10 Eylül-14 Kasım arasında geri gidecek.

Yılın 2. yarısında sosyal hayatınız canlanacak, arkadaşlarla sık sık bir araya geleceksiniz. İş hayatında ekip çalışmaları yoğun geçecek, yeni bir ekip kurmanız gerekebilir. Grup, dernek, vb. bir yere girebilir ya da üye olduğunuz dernekte aktif çalışmaya başlayabilirsiniz.

Ancak 10 Eylül – 14 Kasım arasında, Mars geri giderken, işler biraz sürüncemeye girebilir. Ekip içinde anlaşmazlık çıkabilir, projeler durma noktasına gelebilir. İnsanları idare etmekte zorlanabilirsiniz. Sosyal hayat size yorucu gelebilir, arkadaşlarla sürtüşmeler yaşanabilir. Bir arkadaşınızla aranızın bozulması ya da geçmişten gelen bir konunun tekrar gündeme gelmesi olası.

Satürn Kova’da: Yurtdışı, Eğitim, Seyahat

22 Mart – 2 Temmuz 2020, 17 Aralık 2020 – 6 Mart 2023

22 Mart-2 Temmuz arasında ciddi, başarı odaklı Satürn Oğlak’tan çıkıyor ve yıldız haritanızda görüşler ve ideallerle ilgili 9. Eve geçiyor. 17 Aralık’ta Satürn tekrar Kova’ya geçecek ve 6 Mart 2023’e dek burada kalacak.

22 Mart-2 Temmuz arasında 2021-22 yıllarında yaşayacağımız Satürn Kova döneminin ön hazırlığını yapacağız. Satürn burada, kendinizi geliştirmeniz, bilginizi/deneyiminizi arttırmanız ve düşüncelerinizi sağlam bir temele oturtmanız gerektiğini gösteriyor.

Üniversiteye dönebilir, akademik çalışmalar yapabilir, eğitim alabilirsiniz. Uzun seyahatlere çıkabilir ve yasal meselelerle uğraşabilirsiniz.

Din, felsefe ya da ruhsal konular ilginizi çekiyor ancak somut sonuçlara daha çok önem veriyorsunuz. Gerçekçisiniz ve sorunlara pratik çözümler bulmak istiyorsunuz.

İdeal, inanç ve motivasyonlarınızı gözden geçirin. Farklı görüşlere açık olun. Hayatın akışına güvenmeyi öğrenecek ve vizyonunuzu yeniden oluşturacaksınız.

Satürn yaklaşık 30 yılda bir, bir burcu ziyaret ediyor, en son 6 Şubat 1991-29 Ocak 1994 arasında Kova’daydı. Eğer hatırlayabiliyorsanız, bu dönemde yaşadıklarınız 2020 bahar ayları ve 2021-22 için size ipucu verebilir.

Jüpiter-Satürn kavuşumu (21 Aralık 2020)

İçsel değişim ve yenilenme yılı 2020’nin sonunda sahne değişiyor. 19 Aralık’ta şanslı Jüpiter özgür ruhlu Kova’ya geçiyor ve 17 Aralık’tan beri Kova’da olan Satürn’e katılıyor. Satürn 6 Mart 2023’e, Jüpiter ise 29 Aralık 2021’e dek burada olacak.

21 Aralık 2020’de Jüpiter ve Satürn 0°29’ Kova burcunda birleşiyor. Bu 20 yılda bir gerçekleşen bir kavuşum ve yeni bir dönemin başlangıcını gösteriyor. Jüpiter ve Satürn en son 28 Mayıs 2000’de Boğa’da birleşmişlerdi.

Jüpiter-Satürn kavuşumu yıldız haritanızda ideal, görüş ve inançlarla ilgili 9. Evde gerçekleşiyor. Satürn planlamayı, Jüpiter ise iyimser, umutlu olmayı gösteriyor, hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz net bir plan yapabilir, iyi bir yol bulabilirsiniz.

Jüpiter ve Satürn Kova’da, İkizler burcu ile uyumlu açı (üçgen) yapacak ve burcunuzu olumlu etkileyecek, 2020 Aralık ayı ve 2021 yılında hayallerinizi, ideallerinizi gerçekleştirmek için adım atabilir, harekete geçebilir, fırsatları görebilir, riskleri doğru değerlendirebilir ve yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. İstediğiniz bir alanda eğitim almanız ve kendinizi geliştirmeniz mümkün. Eğer yurtdışına çıkmak istiyorsanız, bunun için de mükemmel bir zaman.

Seyahat, eğitim, yayıncılık ve ufuklarınızı genişletmekle ilgili olumlu koşullar var. Birçok konuda daha meraklı olacak ve hayatla ilgili çok şey öğrenmek isteyeceksiniz. Yabancı ülkelere seyahat edebilir, iş ya da özel hayatınız dolayısıyla yabancılarla bir araya gelebilirsiniz. Öğretmek ya da yazmakla uğraşıyorsanız, daha üretken olacaksınız, yazdıklarınızı yayınlayabilirsiniz. Felsefe ve dinle ilgilenmeniz de olası. Üniversiteye dönebilir, akademik alanda başarılı olabilirsiniz. Davalar lehinize sonuçlanacak, yasal problemler çözülecek.

Kuzey Ay Düğümü İkizler Burcunda: Kendini Bulmak

5 Mayıs 2020 – 18 Ocak 2022

5 Mayıs 2020’de Kuzey Ay Düğümü (14 Nisan 2003’ten beri ilk defa) İkizler burcuna geçiyor. Kuzey Ay Düğümü karma, yaşam amacı ve kendini gerçekleştirmekle ilgili ve ruhsal açıdan gelişmek ve ilerlemek için ne yöne gitmemiz gerektiğini gösteriyor. Kadersel olaylara ve bizi büyüten, geliştiren koşullara işaret ediyor. 2003 yılından beri ilk defa Mayıs 2020’de İkizler’e geçiyor ve 18 Ocak 2022’ye dek burada olacak. Kendinizi geliştirmek, göstermek ve ortaya koymak için güzel bir zaman, başarılı olmak, güçlenmek, kendi gücünüzü ve yeteneklerinizi fark etmek söz konusu.

2020’de birden çok gezegen (Jüpiter, Satürn ve Plüton) Oğlak burcunda ilerliyor ve yıldız haritanızda 8. Evde yer alıyor. Yüzeysel ilişkilerden uzaklaşmak, başkalarıyla derin birliktelikler, yakın ilişkiler kurmak ve güçlerinizi birleştirmek gündeme geliyor. Bu dönemde kendinize odaklanmak biraz zor olabilir. Yine de kendinize zaman ayırın, ne istediğinize ve neye ihtiyaç duyduğunuza dikkat edin. Kuzey Ay Düğümü İkizler burcunda sizi destekliyor, çevrenizi etkileyeceğiniz ve güçleneceğiniz bir dönemi gösteriyor. Kuzey Düğüm yaklaşık 19 yılda bir burcunuzu ziyaret ediyor, bu dönemi kaçırmayın.

Yengeç/Oğlak Tutulmaları

10 Ocak, 21 Haziran, 5 Temmuz

Temmuz 2018’den beri Yengeç ve Oğlak’taki tutulmalar paraya bakış açınızın, para kazanma, harcama ve biriktirme tarzınızın değişeceğini gösteriyor. 2020 yılında Yengeç/Oğlak aksında 3 tutulma daha olacak.

10 Ocak’ta Yengeç burcunda Ay Tutulması var. Çok güzel fakat yorucu ve tam olarak size uygun olup olmadığını bilemediğiniz bir iş teklifi alabilirsiniz, artan sorumluluklar ve iş yükü gözünüzü korkutabilir, karar vermekte zorlanabilirsiniz. Ya da iliğinizi kemiğinizi kurutan bir işten ayrılmayı seçebilir, istifa edebilirsiniz. Tutulma Satürn ve Plüton’un karşısında olacak, ne olursa olsun, değerleriniz ve paraya yaklaşımınız değişecek gibi görünüyor.

21 Haziran’da Yengeç burcunda Güneş Tutulması var. Yeni bir iş teklifi, terfi ya da zam alacaksınız. İşinizi geliştirmek için yeni yollar bulabilir, yeteneklerinizin takdir edildiğini görebilir, gelirinizi artırabilirsiniz.

5 Temmuz’da ise Oğlak burcunda Ay Tutulması var. Yıldız haritanızda borç, alacak, kredi ve finansal ortaklıklarla ilgili 8. Evde. Bu tutulma hayatınıza geçtiğimiz yıl Oğlak’ta gerçekleşen 3 tutulmanın (6 Ocak, 16 Temmuz ve 26 Aralık 2019) devamı niteliğinde değişimler getirebilir. Başkalarıyla kaynakları birleştirmek, paylaşmak ya da borçları, ödemeleri yoluna sokmak gündeme gelecek. Yoğun duygular ortaya çıkabilir ve içsel dönüşümünüz hızlanabilir. Önemli bir ilişki ya da ortaklık sonlanabilir. Yüklü bir bonus, tazminat, miras ya da ödeme alabilirsiniz.

İkizler/Yay Tutulmaları

5 Haziran, 30 Kasım, 14 Aralık

5 Haziran’da tutulmalar İkizler/Yay aksına geçiyor ve 4 Aralık 2021’e dek sizi ilişkilerle ilgili olarak etkiliyor. Bu sene bu alanda 3 tutulma var, birlikteliğinizde dengeler değişiyor, kişisel olarak güçleniyor, ilişkilerde alma-verme dengesini yeniden kuruyorsunuz.

5 Haziran’da Yay’da Ay Tutulması var. Bu tutulma ilişkiler açısından kritik görünüyor. Sizin için önemli biriyle ilgili gerçekleri görebilir ve bu kişiyi hayatınızdan çıkarmaya karar verebilirsiniz. Karşınıza girişken ve aktif kişiler çıkabilir, ilişkilerle ilgili ani kararlar gündeme gelebilir.

30 Kasım’da ise İkizler’de Ay Tutulması var. Kendinize dönecek, güçlenecek, dış görünüşünüze ve sağlığınıza özen göstermeye başlayacaksınız. Siz güçlenir ve değişirken çevrenizdeki insanlar ve ilişkileriniz de değişecek, hayatınıza yeni insanlar girecek, bazılarıyla ise yollarınız ayrılacak.

14 Aralık’ta Yay’da Güneş Tutulması var. Yeni bir ilişki ya da ortaklık gündeme geliyor ya da mevcut ilişkinizde yeni bir dönem başlıyor, işler yoluna giriyor!

Uranüs Boğa’da: Ruhsal Uyanış

6 Mart 2019 – 26 Nisan 2026

2018-19 yıllarında Uranüs Koç ve Boğa arasında gidip geldi ancak bu yıl temelli (2026’ya dek) Boğa’ya, yıldız haritanızda bilinçaltı, bitişler, karma ve ruhsal iyileşme ile ilgili 12. Eve yerleşiyor.

Uranüs 12. Evde iken bilinçaltı korku ve dürtüler beklenmedik bir şekilde açığa çıkabilir. Sırlar ve gizlenen şeyler de öyle.

Bu dönemde karşınıza çıkacak bazı olaylar ve insanlar size bilinçaltınızı aynalayacak. Bu ilk etapta rahatsız edici olabilir, geçmiş travmalar, korku ve güvensizlikler açığa çıkabilir. Sizi fazlasıyla huzursuz eden insanlar, çileden çıkaran olaylar olabilir ve bunlar başarınızı ve mutluluğunuzu sabote ediyor gibi görünebilir. Ancak görünüşe aldanmayın. Bu kişiler bilinçaltınızda gömülü bazı deneyimleri size yeniden yaşatacak. Dikkatli olursanız kendi bilinçaltınızla ilgili önemli bilgiler edinebilirsiniz. Ancak kurban psikolojisine girmekten kaçınmanız gerekiyor. Unutmayın iç dünyanızı değiştirdiğinizde dış dünyanız da değişecek. Eğer problemleri görmezden gelirseniz, psikolojik sorunlar sağlığınızı etkileyebilir.

Biraz içe dönmeniz, kendinize vakit ayırmanız ve iç dünyanızda olan biteni gözlemlemeniz çok yol kat etmenizi sağlayacak. Uranüs burada bilinçaltınızı keşfetmek için size hiç olmadığı kadar büyük bir potansiyel getiriyor. Bağımlılık, korkular, ilişkiler ve affetmekle ilgili çalışabilir, terapi, vb. den yararlanabilirsiniz. Uranüs size korkularla ve bilinmeyenle yüzleşmek için gereken cesareti verecek. Bilinçaltınızı keşfediyor, sırlardan ve size engel olan kalıplardan özgürleşiyorsunuz.

12. ev hastaneleri, hapishaneleri ve toplum dışına itilmiş kesimleri de gösteriyor, bunlarla ilgili çalışmalara katılabilir, diğer insanlara yardım etmeye çekilebilirsiniz.

Uranüs 26 Nisan 2026’ya dek Boğa’da olacak. 26 Nisan 2026’da ise İkizler’e geçecek ve kendinizi yeniden keşfedeceğiniz bir dönem başlayacak. Şimdi bu döneme hazırlık için iç dünyanızda yenilenme zamanı.